Livekurzy.cz

Vuelta 2019

Vuelta 2019 nám slibuje velmi zajímavou podívanou, neboť se dočkáme rekordních 8 horských dojezdů. Který vrchař se bude radovat z vítězství?

Posledním závodem ze série cyklistický grand tour je španělská Vuelta. A letos se máme opravdu na co těšit. Organizátoři závodu totiž naplánovali hned 8 horských dojezdů a je tedy velmi pravděpodobné, že Vueltu 2019 vyhraje vrchař, ale kdo to bude?

Foto: ČTK/ZUMA/David Stockman

Aktuální výsledky Vuelty 2019 naleznete zde

La Vuelta 2019

Španělská Vuelta je ze všech grand tour tou nejmladší. Letos se pojede teprve 74.ročník, ale pomalu a jistě se stává tím nejnáročnějším závodem nejvyšší kategorie. Letos se pojede od 24.sprna do 15.září a na cyklisty čeká 59 stoupání, což je výrazně více než na Giro d Italia nebo i Tour de France. V programu závodu se tak objeví některé stoupání, na kterých se nikdy v historii ještě nejelo. Ale nebudou chybět ani klasické výšlapy jako Los Machucos, Alto de Gredos, nebo oblíbená a krátká andorská etapa s pěti vrcholy.

>>> Vsaďte si na vítěze Vuelty na Sazkabetu a získejte zdarma 300 Kč na ruku

Vuelta etapy

Cyklistická Vuelta se letos skládá z celkem 21 etap. Celý závod vypukne 24.srpna týmovou časovkou, která bude mít pouhých 18 km. Individuální časovka je na programu pouze jedna a to jako 10.etapa po prvním dnu odpočinku a pojede se v okolí města Pau. Jméno držitele rudého trikotu pro nejlepšího závodníka celkové klasifikace se pak dozvíme v neděli 15.září, tak jako každý rok, v Madridu. Na vítěze jednotlivých etap můžete sázet vždy jeden den předem například v sázkové kaceláři SazkaBet.

>>> Kompletní přehled etap naleznete zde

Vuelta on line

Průběh každé etapy Vuelty můžete sledovat detailně na oficiálních stránkách Vuelty. Pokud se nespokojíte s textovým zpravodajství a budete chtít na svém telefonu nebo tabletu sledovat přímý přenos, tak si můžete zakoupit po dobu trvání Eurosport Player. Není to nijak drahé a kvalita obrazu je opravdu skvělá.

Výsledky Vuelty

Hned třem závodníkům se v historii Vuelty podařilo třikrát zvítězit. Jako první byl Švýcar Tony Rominger a pak dva španělští závodníci – Roberto Heras a Alberto Contador. Vítězství z roku 2018 pak bude obhajovat Angličan Simon Yates, který si letos vedl velmi dobře na Tour de France.

>>> Přehled aktuálních výsledků jednotlivých etap Vuelty naleznete zde

Sledujte živě Vueltu

Vueltu budeme moci sledovat na obrazovkách Eurosportu, který opět jistě přinese divákům spoustu bonusových materiálů. Jisté je, že se budeme moci těšit na velice zajímavé horské dojezdy, kterými letošní Vuelta opravdu vyniká. A které také skýtají spoustu Live sázek, které můžete snadno uzavírat například v sázkové kanceláři Tipsport. Ta také nabízí mnoho skvělých výherních automatů, jejichž hraním můžete zahnat nudu během rovinatých etal.

>>> Sledujte všechny etapy Vuelty 2019 na TV Tipsport

Vuelta espaňa

Vuelta espaňa je oficiálním názvem závodu kolem Španělska. Jedná se o třítýdenní závod, který se jel poprvé v roce 1935 a pravidelně se koná na přelomu srpna a září. Kromě červeného trikotu pro individuálního vítěze cyklisté také bojují o zelený trikot pro vedoucího závodníka v bodovací soutěži, modře puntíkovaný dres pro nejlepšího vrchaře. A bílý trikot je připraven pro nejvšestrannějšího závodníka.