Livekurzy.cz

MS basketbal Čína 2019 – program, skupiny a výsledky

Pro české fanoušky ještě nikdy nebylo Mistrovství světa v basketbalu tak očekávanou událostí jako letos. Basketbalisté ČR se na MS představí poprvé v historii, povede je Tomáš Satoranský a ve skupině se utkají USA!

MS basketbal 2019 bude po opravdu dlouhé době pro české fanoušky velmi očekávanou událostí. Basketbalisté České republiky se totiž na Mistrovství světa představí vůbec poprvé v historii, povede je Tomáš Satoranský s novou lukrativní smlouvou v NBA v kapse a navíc se již ve skupině střetneme s americkým dream teamem!

Foto: Pixabay

MS v basketbalu 2019 Čína

MS v basketbalu se koná v Číně, začíná v neděli 31.srpna 2019 a kdo se stane mistrem světa se dozvíme v neděli 15.září. Zatím poslední MS v basketu se hrálo v roce 2014 ve Španělsku a titul nebude obhajovat nikdo jiný než tým USA. Původně se MS mělo hrát již v roce 2018, ale organizace FIBA nechtěla, aby se MS v basketbalu hrálo ve stejném roce jako MS ve fotbale. Mistrovství světa také zároveň bude sloužit jako kvalifikace na Olympijské hry v Tokiu, na které postoupí dva nejlepší týmy z Evropy a Ameriky. Po jednom týmu se pak kvalifikují reprezentace z kontinentů Asie, Afriky a Oceánie.

Aktuální výsledky MS v basketbalu 2019 naleznete zde

MS basketbal 2019 skupiny

MS v basketbalu se v letošním roce poprvé zúčastní celkem 32 týmů, které byly rozděleny do 8 skupin. V předchozích letech se MS zúčastňovalo pouze 24 týmů. Pro nás bude tou nejzajímavější skupina E, ve které čeští basketbalisté poměří své síly s Tureckem, USA a Japonskem. Pokud by se našim dokonce podařilo postoupit ze skupiny, tak se v osmifinálové skupině střetnou se dvěma nejlepšími týmy skupiny F. Ve skupině F je je Řecko, Nový Zéland, Brazílie a Černá Hora. Češi své zápasy v základní skupině budou hrát následovně:

  • 1.9. od 14:30 proti USA
  • 3.9. od 10:30 s Japonskem
  • 5.9. od 10:30 proti Turecku

>>> Vsaďte si na vítěze MS v basketbalu na Sazkabetu a získejte zdarma 300 Kč na ruku

MS basketbal 2019 soupisky

Tím, že se MS v basketbale koná na začátku září, tedy hodně brzy před začátkem NBA a ve stejné době, kdy bude začínat Evropská liga ve fotbale. Tak se můžeme těšit na účast mnoha hvězd této jednoznačně nejprestižnější soutěže v basketu na světě. Čeští fanoušci tak budou mít například možnost sledovat Jana Satoranského, který podepsal se Chicago Bulls skvělou smlouvu. Své největší hvězdy představí většina evropských týmů, tak jen namátkou pár jmen:

  • Černá Hora: Nikola Vucevic (Orlando Magic)
  • Francie: Evan Fournier (Orlando Magic), Frank Ntilinkina (New York Knicks), Nicola Batum (Charlotte Hornets), Vincent Poirier (Boston Celtics), Rudy Gobert (Utah Jazz)
  • Itálie: Marco Belinelli (San Antonio Spurs)
  • Německo: Daniel Theis (Boston Celtics), Dennis Schroder (Oklahoma City Thunder), Maxmillian Kleber (Dallas Mavericks)
  • Řecko: Giannis Antetokounmpo a Thanasis Antetokounmpo (oba Milwaukee Bucks)
  • Španělsko: Marc Gasol (Toronto Raptors), Ricky Rubio (Phoneix Suns), Juancho Hernagomez (Denver Nuggets)
  • Turecko: Furkan Korkmaz (Philadephia 76ers), Cedi Osman (Cleveland Cavaliers), Ersan Ilyasova (Milwaukee Bucks)

Mistrovství světa v basketbalu 2019 tým USANa každém mistrovství světa v basketbale každého zajímá, kdo bude hrát za USA. A i když bohužel ani letos na MS nebudou ty největší hvězdy v čele s Lebronem Jamesem, tak se máme na co těšit! Na soupisce USA totiž nalezneme jiné hvězdy první kategorie, jako například Derrick White ze San Antonio Spurs, Donovana Mitchell z Utahu Jazz, Joe Harris z Brooklyn Nets, Harrisson Barnes ze Sacramento Kings, Jayson Tatum z Boston Celtics, Kemba Walker z Charlotte Hornets a nebo Myles Turner z Indiana Pacers.

>>> Sledujte všechny zápasy MS v basketbalu na TV Tipsport a získejte 150 Kč zdarma

Kdo vyhraje MS v basketbalu

Na vítěze MS v basketbalu si samozřejmě můžete vsadit u všech českých legálních sázkových kanceláří. Níže se podívejte na přehled největších favoritů a kurzů na jejich triumfu na šampionátu.

Tipsport Fortuna Sazkabet
USA 1,52 1,55 1,52
Srbsko 4,50 4,6 2,75
Španělsko 12 13 15
Řecko 13 10 12
Francie 25 25 26
Česká republika 750 1000 351

MS v basketbalu v televizi: ČT Sport živě (online vysílání, live stream)

Práva na vysílání MS v basketbalu získala Česká televize. Takže i live streamy z MS budeme moci sledovat online na sportovním kanálu ČT Sport.