Livekurzy.cz

MS v atletice 2019 program a výsledky

MS v atletice se bude v letošním roce konat v katarském Dauhá. Podívejte se, kdy se koná jaká disciplína. Kdo z Čechů vybojuje medaili?

MS v atletice se v letošním roce koná na přelomu září a října v katarském Dauhá. A Češi na Mistrovství světa rozhodně nebudou odjíždět bez ambicí na zisk několika cenných kovů. Největší naděje se budou již tradičně vkládat do oštěpařů a oštěpařek a také Zuzany Hejnové.

Foto: Pxhere

Aktuální výsledky naleznete zde

Mistrovství světa v atletice 2019

MS v atletice začíná v Kataru na stadionu v Dauhá 28.září, tedy necelé dva týdny po skončení MS v basketbalu a slavnostně bude zakončeno v neděli 6.října. Takto pozdě se MS v atletice ještě nikdy nekonalo, ale vzhledem k velkým vedrům, která v Kataru přes léto panují, není jiná možnost. Byli jsme také zvyklí, že maratón a chodecké závody začínají brzy ráno, a to se také změní. V Kataru budou tyto disciplíny začínat až ve 23:30 místního času.

>>> Tipsport dává všem atletickým sázkařům 150 Kč zdarma

Program MS v atletice 2019

Vzhledem ke klimatickým podmínkám v Kataru bylo přidělení pořadatelství městu Dauhá velice kontroverzní. Obdobně jako je tomu u fotbalového Mistrovství světa, které se v Kataru bude konat v roce 2022. Klimatické podmínky také ovlivňují celý program MS v atletice. Jsme například zvyklí, že kvalifikace jednotlivých závodů a rozběhy se konají dopoledne.  V Dauhá tomu ale bude jinak. Program každého dne bude začínat až po 16 hodině místního času. Pro úplnost, v České republice je vždy o hodinu méně než v Kataru. Jako první se dozvíme jméno držitelky zlaté medaile v ženském maratónu. Královská disciplína, mužský sprint na 100 metrů, má na programu finále hned druhý den šampionátu, v neděli 29.září. Celý šampionát pak zakončí již tradičně štafety na 4×400 metrů.

>>> Podívejte se, jak vám Livekurzy.cz usnadní sázení!

MS v atletice 2019 program, Češi

České fanoušky bude na MS v Dauhá zajímat především finále běhu na 400 metrů přes překážky, které se uskuteční v pátek 4.října a v němž by neměla chybět Zuzana Hejnová. Ta se na šampionát již kvalifikovala a v tabulkách letošních časů jí patří třetí místo a bude tedy patřit ke spolufavoritkám závodu. Zálusk na medaili si budou také ve finále ženského oštěpu v úterý 1.října dělat české oštěpařky s Barborou Špotákovou a Nikolou Ogrodníkovou. Ve finále mužského oštěpu se závěrečný den šampionátu pokusí o medaili zabojovat Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý.

MS Atletika 2021

MS v atletice se koná každý lichý rok a trvá obvykle jeden týden od soboty do neděle. Příští MS v atletice se tedy bude konat v roce 2021 a jeho pořadatelem bude americké Eugene ve státě Oregon, pro který to bude velká událost, protože ani NHL se zde nehraje. A bude začínat již jako obvykle – na začátku srpna. Bude se konat na univerzitním stadionu pro 30 000 diváků, který do té doby ještě projde rekonstrukcí.

>>> Sázejte na Atletiku na Sazkabetu a získejte zdarma 300 Kč na ruku

MS v atletice 2017

Poslední MS v atletice se konalo před dvěma lety v Londýně a jeho největším okamžikem bylo loučení se nejlepšího sprintera všech dob Usaina Bolta, který v běhu na 100 metrů získal bronzovou medaili, když nestačil na kontroverzního Američana Gatlina, který byl již přistižen při dopingu. Českým fanouškům udělal největší radost ziskem zlaté medaile Bára Špotáková. Stříbro a bronz pak získali její mužští kolegové Jakub Vadlejch a také velmi překvapivě Petr Frydrych.

ME v atletice

Mistrovství Evropy v atletice se koná pro změnu každý sudý rok a jeho význam je obdobný, jako Evropská liga ve fotbale. Do roku 2010 to bylo pouze jednou za 4 roky. V letech, kdy se konala olympiáda, ME neprobíhalo. V současné době tomu ale již tak není. Poslední ME v atletice bylo loni v Berlíně na olympijském stadionu a největší radost nám na něm udělala oštěpařka Nikola Ogrodníková a chodkyně Anežka Drahotová ziskem stříbrných medailí. Příští ME se v roce 2020 uskuteční ve Francii na pařížském stadionu Stade de France.

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!