Livekurzy.cz

Převod měn online – kalkulačka měn pro přepočet kurzů

Orientovat se v aktuálních kurzech měn může být pro někoho složité, pro jiného zase zbytečné. Naštěstí ale existují kalkulačky měn, které za vás vypočítají převod měn online. V článku se tedy věnujeme převodu měn a online kalkulačkám, které vám to zdarma umožní.

Převodník měn online
Foto: Pixabay

Převod měn – ČNB, online a měnová kalkulačka

Převod měn se velmi často realizuje na základě aktuálního kurzovního lístku ČNB aktualizuje každý pracovní den. Najdete zde informace o tom, kolik korun dostanete při prodeji nebo nákupu cizí měny. Dá se pak velmi snadno spočítat, kolik za cizí měnu utratíte, případně kolik za ni dostanete.

Velmi jednoduše si ale můžete převod měn online spočítat pomocí měnové kalkulačky. V ní jednoduše vyberete, kterou měnu potřebujete, zadáte její množství a měnová kalkulačka sama na základě aktuálního kurzu spočítá převod měn. Kalkulačky ale bývají zpravidla pouze orientační. Výměna měn u banky nebo ve směnárně může probíhat za trošku odlišných kurzů.

Převod měn – zlotý, dolar a euro

V rámci měn se nejčastěji převádí dolar, euro ale také zloté, které jsou používané jako platidlo v Polsku. Abychom vám usnadnili převod těchto měn, můžete využít kalkulačku na převod, kterou najdete níže. Jednoduše do ní zadejte jakoukoliv hodnotu konkrétní měny, a kalkulačka vše automaticky přepočítá.

FreeCurrencyRates.com


Kalkulačka měn a eurokalkulačka

Euro je platidlem ve většině zemí Evropské unie. Zpravidla ale můžete eura utrácet i tam, kde nejsou oficiálně zavedena. Na dovolenou je ale rozhodně lepší mít peníze vyměněny. Pro lepší přehled aktuálního kurzu eura vůči koruně vám přinášíme eurokalkulačku. Díky ní můžete jednoduše zjistit, kolik kolik vás budou eura stát.

Převodník měn – měnová kalkulačka

Převodník měn dokáže snadno a rychle spočítat, převody jednotlivých měn. Můžete si tak poměrně rychle a snadno zjistit, kolik můžete dostat za peníze, které vám zbyly z dovolené, případně kolik korun naopak utratíte, za nákup jiné měny, jako například dolaru, eura, zlotých a dalších i exotičtějších měn.

Přepočet a převodník měn online

Přepočet a převodník měn online můžete najít výše v článku. Jednoduše tak můžete získat převody nejčastěji používaných měn. Tyto online převodníky jsou také skvělé jako kontrola před návštěvou banky nebo směnárny. Díky tomu nedáte šanci podvodníkům s měnou, kterých se i v dnešní době vyskytuje mnoho.

Kurzy měn online převod

Většina z vás má vedený klasický korunový účet v bance. Může ale nastat situace, kdy budete muset zaplatit za službu, nákup nebo cokoliv dalšího v cizí měně. Jestliže tuto transakci provedete pomocí platby na internetu, banky zvolí automatický online převod. Vy tedy zaplatíte v korunách, banka je dle svého aktuálního kurzu převede na cizí měnu a ta doputuje obchodníkovi. Vy se tak nemusíte starat vůbec o nic, vše je plně automatizované.

Poplatek za převod měny

Poplatek za převod měny si mohou některé banky účtovat, případně se tento poplatek může vztahovat také k výběru cizí měny v bankomatech. O poplatcích se vždy dopředu informujte. Tyto informace vám sdělí vaše banka, případně je můžete najít také na jednotlivých webových stránkách.

Jestliže budete posílat cizí měnu v rámci účtu, který je vedený právě v cizí měně, poplatek se zpravidla neúčtuje. Ani to ale nemusí platit vždy a je lepší se o tomto informovat u banky, u které máte konto v cizí měně vedeno.

Převod měn – Moneta a Měšec

Pro informace ohledně převodu měn vám může skvěle posloužit také online kalkulačka měn od banky Moneta. Ta je zpracována velmi jednoduše, takže můžete na pár kliknutí zjistit, v jakých kurzech se momentálně u Monety obchoduje a kolik korun za jednotlivé měny obdržíte.

Podobně je na tom převodník měn Měšec. I ten nabízí jednoduše a na pár kliknutí možnost snadného převodu měn v rámci aktuálních kurzů. Kalkulačku můžete využít také v tomto článku.

Kalkulačku poskytuje Měšec.cz

Jakub Zich

Jakub pro livekurzy.cz píše zajímavosti ze světa financí – zejména historické vývoje kurzů měn či kryptoměn. Právě o kryptoměny se již nějaký ten rok zajímá, není proto divu, že má přehled také o aktuálních kurzech. K psaní pro LiveKurzy se pak dostal díky zájmu o finance, krypto, akcie a další produkty. Příležitostně pak zabrousí také do tajů kurzového sázení. Ve volném čase se věnuje četbě, pěstování chilli a sportu.