Livekurzy.cz

Fortuna liga: Sparta Praha – Jablonec

Duel Sparta Praha – Jablonec nám ukáže, který z týmů potvrdí svou dobrou formu z posledních kol. Prolomí Jablonec dlouhou sérii porážek z Letné?

Po úspěšné reprezentační přestávce se o víkendu opět rozjede Fortuna liga. Naši pozornost přilákal zápas Sparta Praha – Jablonec. Potvrdí Sparťané svou sílu v domácím prostředí?

Adam Hložek, Sparta Praha
Foto: ČTK/Šimáně Vít

Sparta Praha – Jablonec: forma soupeřů

V minulém kole nejvyšší české fotbalové ligy nám Sparta výhrou v Karviné překazila tip. Nevěřili jsme, že Sparta venku zabere a vyhraje. Nicméně musíme dodat, že jí k tomu výrazně pomohl karvinský Budínský, který se ještě v prvním poločase nechal vyloučit. Až do vyloučení totiž Sparta tahala spíše za kratší konec. Jinou kapitolou je ale skvělá forma Sparty na domácím hřišti. Ze 7 letošních zápasů Sparta 5x vyhrála a remizovala pouze v derby se Slavií, přestože byla v utkání výrazně lepší. Druhá remíza je datována až do srpna, když Sparta nedokázala dorazit tenkrát ve velkém laufu hrající Příbram a taktéž remizovala 2:2.

Jablonec momentálně hraje ve velmi dobré formě a v posledních pěti zápasech pouze jednou remizoval. Je ale nutné také dodat, že hrál spíše se soupeři, které by účastník Evropské ligy porážet měl. Pokud se podíváme jen na venkovní zápasy, tak zjistíme, že i v nich si Jablonec stojí velmi dobře. Opět však musíme konstatovat, že hrál spíše s týmy z dolní půlky tabulky.

Sparta Praha – Jablonec: absence hráčů

Sparťané by kromě Václava Kadlece a Ben Chaima, kteří jsou dlouhodobě zranění, v neděli nikoho dalšího postrádat neměli. Dalo by se říct, že Sparta nastoupí v plné síle, protože má dostatečně široký kádr a oba zmínění hráči nehrají defakto celý podzim. O něco hůře je na tom Jablonec. Ten v zápase na Dukle před 2 týdny přišel o Lukáše Masopusta, který hrál v životní formě. A Severočeši za něj bohužel adekvátní náhradu nemají.

Sparta Praha – Jablonec: vzájemná utkání

Pokud se podíváme na vzájemné zápasy z poslední doby, tak zjistíme velmi zajímavou věc. A to, že Jablonci se na Letné dlouhodobě vůbec nedaří. Za posledních 20 let, Jablonec v lize na Spartě pouze jednou vyhrál a jednou remizoval. Domácí prohra Sparty s Jabloncem je z roku 2007. Remíza pak z roku 2013.

Sparta Praha – Jablonec: pohyb kurzů

Z grafu je patrné, že k určitému pohybu kurzů došlo, ale nyní jsou téměř na stejné úrovni, jako byly původně vypsány.

Sparta Praha - Jablonec, pohyb kurzů
Sparta Praha – Jablonec, graf pohybu kurzů

Momentálně si nejvýhodněji můžete vsadit na Spartu s kurzem 1,87 v Sazkabetu, kde navíc můžete tento měsíc získat luxusního Jaguara. Sázková kancelář Tipsport nabízí nejvyšší kurz na remízu – 3,77. Jablonci pak nejméně věří Fortuna, která na jeho výhru vypsala kurz 4,25.

>>> Grafy vývoje kurzů všech víkendových zápasů najdete v sekci Fotbal

Sparta Praha – Jablonec: na koho vsadit

K našemu tipu nám pomohly 3 věci:

  • bídné výsledky Jablonce na Letné v posledních letech
  • výborná hra a výsledky Sparty v letošní sezóně v domácích zápasech
  • zranění klíčového hráče Jablonce Lukáše Masopusta

Procentuální rozložení kurzů nám říká, že Sparta má přibližně 52% šanci na vítězství. Což se nám zdá na základě výše uvedených údajů jako podhodnocené. Myslíme si, že by spíše odpovídal kurz na výhru Sparty kolem 1,7 a je tedy možné, že do začátku zápasu kurz ještě klesne. Aktuálně nejvyšší kurz na výhru Sparty nabízí Sazkabet a má hodnotu 1,87.

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!