Livekurzy.cz

Fortuna liga: Karviná – Sparta Praha

Duel Karviná – Sparta Praha bude nejsledovanějším zápasem víkendu. Po třech venkovních porážkách v řadě Sparta nutně potřebuje bodovat. Podaří se jí to?

O víkendu nás čeká další kolo české nejvyšší soutěže a především zápas Karviná – Sparta Praha k sobě táhne velkou pozornost. Vyhraje Sparta po třech porážkách na hřišti soupeřů? Nebo ještě více zabředne do venkovní krize?

Adam Hložek, Sparta Praha
Foto: ČTK/Šimáně Vít

Karviná – Sparta Praha: forma soupeřů

V minulém kole Fortuna ligy Sparta remizovala na Letné v pražském derby se Slavií 2:2, přestože byla lepším týmem. Jak ale všichni víme, tak Sparta doma a Sparta venku jsou dva odlišné týmy. Sparta prohrála poslední tři venkovní zápasy v řadě a dokonce nevstřelila ani jeden gól. Naposledy Sparta bodovala před téměř dvěma měsíci na hřišti Baníku Ostrava, kdy vyhrála vyrovnaný zápas 1:0.Soupeři Sparty si na ní v domácím prostředí opravdu věří a ničeho se nebojí. Sparta nám navíc několikrát v této sezóně předvedla, že po dobrém výkonu často přichází o poznání horší.

Karviná se po slušném startu v posledních kolech propadla až na předposlední místo. Karviná tak reálně začíná hrát o záchranu. Z posledních pěti zápasů Karviná získala jen 2 body, ale je pravda že často byla i lepším týmem. Například doma proti Olomouci vedla 2:0 a Sigma skóre otočila v posledních minutách jen s vypětím všech sil. A ani v předchozím utkání ve Zlíně rozhodně nebyla horší. Dokonce na zlínské Letné byla domácím těžším soupeřem než před 14 dny Sparta.

Karviná – Sparta Praha: sparťanské absence

Nejvýraznějším hráčem Sparty byl v pražském derby Guerol Kanga. Ten ale zároveň dostal již osmou žlutou kartu a v Karviné se tak Sparta bude muset bez svého režiséra hry obejít. Za žluté karty také bude stát Rumun Chipciu. Ten sice není až tak výrazným hráčem, ale jeho absence bude mít na hru možná ještě větší vliv. Chipciu si totiž velmi dobře rozumí se svým krajanem Nikolajem Stanciu. A právě jeho výkon jeho absence může hodně negativně ovlivnit. Dalším důvod na Letné ke znepokojení nad ztrátou Chipciu pro tento zápas je také to, že Sparta prostě na jeho post pravého obránce nemá adekvátní náhradu. Bude tedy i zajímavé sledovat jestli Martin Frýdek nastoupí na své obvyklé pozici (v posledních zápasech) defenzivního záložníka nebo zda se přesune na pozici ofenzivního záložníka po Kangovi, či jestli dokonce nebude pravý obránce…

Karviná – Sparta Praha: pohyb kurzů

Když se podíváme, jak se vyvíjí kurz  na zápas Karviná – Sparta Praha, tak je zřejmé, že Sparta z pozice mírného favorita upevnila svou úlohu a je již opravdovým favoritem tohoto utkání.

Karviná - Sparta Praha
Karviná – Sparta Praha, graf kurzů

Momentálně lze v Tipsportu vsadit na výhru hostující Sparty s kurzem 1.60. Zajímavým faktem také je, že kurz na Spartu nepoklesl ihned po dobrém výkonu v derby, ale až za další 2 dny. Kurz na výhru Karviné od okamžiku vypsání utkání ve Fortuně vzrostl z 3,8 až na současných 5,8.

>>> Grafy vývoje kurzů všech víkendových zápasů najdete v sekci Fotbal

 

Karviná – Sparta Praha: na koho vsadit

S ohledem na aktuální kurzy se nám jako nejhodnotnější jeví sázka neprohru Karviné. Procentuální rozložení kurzů dává Spartě přibližně 61% šanci na výhru. Což se nám na základě formy na hřištích soupeřů v poslední době a také díky absenci klíčových hráčů Sparty jeví jako nadhodnocené. Aktuálně nejvyšší kurz na neprohru Karviné nabízí Fortuna a má hodnotu 2,47.

>>> Vsaďte si na zápas Karviná – Sparta Praha 200 Kč ve Fortuně a získejte navíc bonus 700 Kč!

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!