Livekurzy.cz

FORTUNA LIGA 2018/19

Již tento týden se rozeběhne česká nejvyšší fotbalová soutěž. Tentokrát pod novým názvem Fortuna liga, ale favorité na titul zůstávají stále stejní – Sparta, Slavia a Plzeň.

Již tento týden se rozeběhne česká nejvyšší fotbalová soutěž. Tentokrát pod novým názvem Fortuna liga, ale favorité na titul zůstávají stále stejní – Sparta, Slavia a Plzeň.

Adam Hložek, Sparta Praha
Foto: ČTK/Šimáně Vít

1. česká fotbalová liga 2018/19

Je to sotva pár dní, co skončilo Mistrovství světa ve fotbale, ale fotbaloví fanoušci nemusí truchlit. Již o víkendu odstartuje nejvyšší česká fotbalová liga. Ta slibuje zajímavé boje, i když pochopitelně takové hvězdy jako na MS v Rusku neuvidíme.

Česká liga přináší v této sezóně několik novinek. Zaprvé nese nový název, díky spolupráci se sázkovou kanceláří Fortuna se nově jmenuje FORTUNA:LIGA. Daleko podstatnější změnou ovšem je změna hracího systému. Po odehrání 30 základních kol se fanoušci mohou těšit na nadstavbovou část. Přibude tak celkový počet zápasů, ale především diváci uvidí více atraktivních duelů typu Sparta-Slavia či Slavia-Plzeň … pochopitelně za předpokladu, že všechna tato mužstva postoupí do skupiny bojující o titul 🙂

Veškeré podrobnosti o tom, jak bude nadstavbová část probíhat, a jak přesně se mužstva ve Fortuna lize rozdělí, najdete v tomto článku.

Fortuna liga – celkový vítěz

Všechny české sázkové kanceláře nejvíce věří úspěchu Slavie Praha. O málo pozadu zůstává Sparta a následuje Viktoria Plzeň. Zisk titulu jiným mužstvem je značně nepravděpodobný. Teoretické šance dávají bookmakeři ještě Jablonci, ale dále již se kurzy pohybují v hodnotách 100 a výše. Největším outsiderem soutěže je Příbram.

Vítěz Fortuna ligy 2018/19 Fortuna Tipsport
Slavia Praha 2,40 2,65
Sparta Praha 2,90 2,70
Viktoria Plzeň 3,80 4
FK Jablonec 25 25
Baník Ostrava 100 150
Bohemians 1905 200 200
Příbram 1000 1000

Těžko hledat pádné argumenty pro výhru některého z mužstev. Nejlépe herně se asi jeví Slavia, ale nikde není psáno, že v Číně v průběhu sezóny neutáhnou kohoutek, což by byl pro Slavii téměř neřešitelný problém. Sparta v přípravě pokračuje ve špatných výkonech, které ji provázely celou loňskou sezónu a ani velká část fanoušků rychlému obratu příliš nevěří. Podobně bídné výkony předváděla na jaře i Plzeň, nicméně příprava se svěřencům Pavla Vrby poměrně vydařila, takže je určitě nelze odepisovat. Obhajoba titulu není nereálná.

Komu věříte vy? Vsaďte si na vítěze Fortuna ligy 2018/19 zde >>>