Livekurzy.cz

Copa America 2019 rozlosování a program

Přinášíme vám mnoho zajímavostí o turnaji Copa America 2019, který má jednoznačného favorita v podobě domácí Brazílie. Potěší Brazilci své fanoušky?

Evropské fotbalové reprezentace si letos, tak jako v každém lichém roce, žádný velký šampionát nezahrají, ale můžeme se těšit na ostatní kontinentální poháry v čele s Copa America 2019. Jak si na domácím mistrovství Jižní Ameriky povede domácí Brazílie a proč se na tomto turnaji představí Katar a Japonsko?

Fotbal
Foto: Pixabay

Copa Amerika

Historicky první turnaj Copa America se hrál již v roce 1916. Velkou specialitou Copa Amerika je to, že bychom těžko hledali nějakou pravidelnost v pořádání turnajů. Nejčastěji se hraje v lichých letech a každé dva nebo 4 roky. Tato nepravidelnost je možná proto, že celá Jižní Amerika má pouze 10 reprezentací, takže na Copa Amerika se nehraje žádná kvalifikace a všechny státy se jí zúčastňují automaticky a jakýkoliv fotbalový koeficient, tady nemá pro Jižní Ameriku význam.

>>> Vsaďte si Copa America a získejte bonus až 700 Kč

Copa America 2019 pohyb kurzů

Hlavním cílem našeho webu Livekurzy.cz je to, že vám přinášíme přehled změn kurzů na všechny zápasy ve fotbale, hokeji a tenise. A stejně tomu tak je i u Copa America 2019. Již nyní se tak můžete podívat, jak se změnily vypsané kurzy a kdo bude v úvodních zápasech favoritem. Co vše, můžete vyčíst z pohybu kurzů před zápasem se podívejte zde.

>>> Grafy vývoje kurzů všech zápasů Copa America 2019

Mistrovství Jižní Ameriky 2019

Mistrovství Jižní Ameriky je českým názvem pro zažitý termín Copa America. Letošní Mistrovství Jižní Ameriky se hraje v Brazílii, která je i velkým favoritem na celkové vítězství a snad pouze Argentina a možná také Uruguay mají šanci na vítězství. Největším outsiderem je dle očekávání Katar na jehož vítězství vypsala sázková kancelář Tipsport kurz 120,00 a také Bolívie s kurzem 90,00. Na obhájce dvou posledních překvapivých vítězství z Chile si můžete ve Fortuně vsadit s kurzem 14,00. V tabulce níže se můžete podívat na vypsané kurzy největších favoritů dle největších legálních českých sázkových kanceláří.

Tipsport Fortuna Sazkabet
Brazílie 2,15 2,2 2,1
Argentina 4,8 5 4,75
Uruguay 8,0 8,0 8,5
Kolumbie 11 11 10
Chile 14 14 11
Peru 23 23 23

Copa America 2019 týmy a skupiny

V letošním roce se Copa America 2019 zúčastní 12 týmů, které byly rozděleny do 3 skupin po čtyřech. Z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále dva nejlepší týmy a ty poté doplní dva ze tří nejúspěšnějších týmů ze třetích míst. Od čtvrtfinále se pak hraje klasických pavoukem play-off, jako třeba na MS v hokeji v Bratislavě.
Skupiny Mistrovství Jižní Ameriky 2019:

Skupina A Skupina B Skupina C
Brazílie Argentina Chile
Bolívie Katar Ekvádor
Peru Kolumbie Japonsko
Venezuela Paraguay Uruguay

Copa America 2019 rozlosování

V zahajovacím utkání Copa America 2019 se představí domácí Brazílie a Bolívie, která patří mezi největší outsidery turnaje a je tak velmi pravděpodobné, že se dočkáme pořádné gólové přestřelky. Protože, to že má Brazílie silný tým, o tom není pochyb. Ostatně to dokázal již v přátelském zápase s Českou republikou. Závěrečné duely skupin jsou na programu 25.června. Hned o tři dny později se rozehrají první čtvrtfinálové bitvy a jméno vítěze Mistrovství Jižní Ameriky 2019 se dozvíme v neděli 7.července.

Copa America 2019 v televizi

Všechny zápasy Copa America 2019 budeme moci sledovat v přímém přenosu na sportovním kanálu O2 TV Sport. Pokud si tuto placenou televizní službu neplatíte, tak musíte doufat, že třeba TV Tipsport zařadí utkání Mistrovství Jižní Ameriky na poslední chvíli do svého vysílacího plánu a vy tak budete moci sledovat každý zápas jako na tenisovém French Open.

>>> Sledujte Mistrovství Jižní Ameriky 2019 živě zde

Proč hraje Katar a Japonsko Copa America 2019

Katar a Japonsko hraje Copa America 2019, protože je organizátoři pozvali. Fotbalová asociace Jižní Ameriky má totiž pouze 10 členů a aby mohla uspořádat Mistrovství Jižní Ameriky v smysluplném formátu, tak je turnaj doplňován o další země. Na dosud posledním Mistrovství Jižní Ameriky v roce 2016, které se konalo ve Spojených Státech Amerických, hrálo dokonce 16 týmů – 3 ze Severní Ameriky a další tři z Asie. Tentokrát Conmebol pozval právě Japonsko a Katar, pro který bude Copa America 2019 ideálním turnaje na přípravu před domácím MS ve fotbale v roce 2022. Ale že by mohl Katar v Africe uspět? To spíše vyhrajete z hotovosti zdarma, které vám dá online casino za registraci, milion.

CONMEBOL

Každý světadíl má svou fotbalovou organizaci (v evropě UEFA), tak v Jižní Americe se této asociaci říká CONMEBOL. Tato zkratka pochází z oficiálního španělského názvu CONfederación SudaMEricana de FútBOL. A právě CONMEBOL je pořadatelem všech šampionátů Copa America. Velice zajímavým faktem je, že nejúspěšnější zemí není Brazílie a ani Argentina (patří jim třetí a druhé místo), ale Uruguay. Ta má na svém kontě 15 titulů, ale faktem je, že většinu jich nasbírala v první polovině 20.století.

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!