Livekurzy.cz

MS v hokeji 2019

Kompletní informace o MS v hokeji 2019 na Slovensku. Program zápasů, tabulky, sestavy, český tým, vstupenky a kde sledovat MS v hokeji živě.

Hokej, čeští hokejisté na MS v hokeji, Zdroj: ČTK/Šimánek Vít
Fotoj: ČTK/Šimánek Vít

MS v hokeji 2019 se již nezadržitelně blíží! Letos se bude hrát od 10.května na Slovensku v Bratislavě a Košicích. Češi odehrají zápasy základní skupiny v Bratislavě a již nyní se můžeme těšit na velmi zajímavá jména, která naší reprezentaci posílí!

Aktuální výsledky MS v hokeji naleznete zde

Mistrovství světa v hokeji

Mistrovství světa v ledním hokeji se tradičně koná se každý rok. Dříve se hrálo na přelomu dubna a května, ale postupně se MS přesouvá až na květen, aby se ho mohlo zúčastnit co nejvíce hráčů, kteří vypadnou z bojů o Stanley Cup. Nejvíce zlatých medailí (celkem 27) v historii získali hokejisté Ruska, respektive Sovětského svazu. Na záda jim ale již šlape Kanada, která získala pouze o jednu méně. Třetí příčka v historických tabulka pak patří České republice, respektive Československu s 12 zlaty.

>>> Zaregistrujte se v Tipsportu, získejte během MS 500 Kč zdarma a dres českého nároďáku

Mistrovství světa v hokeji 2019

MS v hokeji se letos koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích. Domácí reprezentace Slovenska si zvolila pro odehrání svých zápasů skupinu v Košicích. Naopak česká hokejová reprezentace bude hrát v Bratislavě na stadionu Ondreja Nepelu a tak to budou mít všichni fanoušci relativně blízko. A i díky tomu se dá očekávat, že Mistrovství světa navštíví hodně diváků a ne jako loni na MS v Dánsku, během kterého jsme vídali téměř pravidelně poloprázdné stadiony. Zápasy semifinále a finále (i souboj o 3.místo) se budou hrát v Bratislavě.

>>> Na aktuální vývoj kurzu všech utkáních MS v hokeji se podívejte v sekci Hokej

MS v hokeji 2019 program

Letošní Mistrovství světa v hokeji bude začínat později než obvykle a to 10.května 2019 a vítěze se dozvíme v neděli 26.května. V základních skupinách se na šampionátu odehraje celkem 56 zápasů a každý den se budou hrát minimálně 4 duely. O víkendu se pak ti největší hokejoví fanatici mohou těšit na porci 6ti zápasů. Základní skupiny budou dohrány v úterý 21.5. Poté bude následovat čtvrtfinále, v sobotu pak budou na programu obě semifinále a v neděli se dozvíme jméno vítězného týmu. Kompletní program zápasů naleznete zde.

MS hokej 2019 tabulka

MS na Slovensku se zúčastní 16 zemí a ty budou rozděleny do dvou následujících skupin

Skupina A v Košicích Skupina B v Bratislavě
Slovensko Česká republika
USA Rusko
Kanada Švédsko
Finsko Švýcarsko
Německo Rakousko
Dánsko Lotyšsko
Francie Norsko
Velká Británie Itálie

Česká hokejová reprezentace

Po domácím šampionátu je tradičně pro české hokejisty nejatraktivnější MS na Slovensku a tak se dá očekávat, že se na šampionátu představí mnoho českých hvězd. Již nyní svou účast potvrdil Jakub Voráček z Philadelphie Flyers společně se svým spoluhráčem Radko Gudasem. Dá se předpokládat, že se k nim přidá i mnoho dalších českých hokejistů hrající v zámoří. Jako například Filip Chytil z NY Rangers, který svou účast již také potvrdil

MS v hokeji vstupenky

Když se Mistrovství světa koná v hokejové zemi, tak se po vstupenkách obvykle jenom zapráší a tak tomu je i v případě letošního MS na Slovensku. Pokud chcete sledovat zápasy České hokejové reprezentace osobně na stadionu, tak již přes oficiální prodejní kanály lístky bohužel neseženete. Pokud vás ale zajímá nějaký duel méně významného týmu, jako například zápas Norsko – Itálie, tak vstupenku bez problémů seženete přes slovenský TicketPortal. Nebo případně jsou ještě k dispozici VIP lístky i na utkání české hokejové reprezentace.

>>> Sledujte všechny zápasy MS v hokeji na TV Tipsport

MS hokej živě, live

Jak jsou všichni fanoušci za ta léta zvyklí, tak ani letos nebude výjimkou a MS v hokeji budete moci sledovat na obrazovkách ČT Sport a ČT 2. A dá se předpokládat, že live streamy nabídnou na svých stránkách i ty nejvýznamnější sázkové kanceláře v čele s Fortunou a Tipsportem.