Livekurzy.cz

French Open 2019 program a výsledky

French Open je druhým grandslamovým turnajem sezóny a my vám o něm přinášíme kompletní informace včetně rozlosování, programu a největších favoritů!

Tenis
Foto: Pixabay

French Open je v pořadí druhý tenisový grand slam roku, který se hraje tradičně v Paříži na dvorcích Rollanda Garrose na přelomu května a června. Zároveň je to jediný grandslamový turnaj, který se hraje na antuce.

Aktuální výsledky French Open 2019 naleznete zde

French Open 2019 termín – kdy se hraje

V letošním roce se bude hrát French Open od neděle 26.května do neděle 9.června 2019. Kvalifikace o účast v hlavním turnaji začne tradičně týden před začátkem hlavního turnaje. Stalo se již tradicí posledních let, že největším favoritem na vítězství je 11-ti násobný šampion Rafael Nadal. Momentálně si můžete například v Tipsportu vsadit na jeho vítězství v kurzu 2,45. Jeho nejvážnějším konkurentem bude letos opět Srb Novak Djokovič, na jehož výhru je vypsaný kurz 3,30 a také Rakušan Dominic Thiem s kurzem 5,0. Výhra jakéhokoliv jiného tenisty by byla velký překvapením. Mezi ženami je situace vyrovnanější a v tuto chvíli vlastně ženské French Open 2019 nemá žádnou velkou favoritku. Nejnižší kurz sázková kancelář Fortuna vypsala na obhájkyni titulu, Rumunku Simone Halepovou, a má hodnotu 5,0. Reálnou šanci na výhru pak mají i Češky Petra Kvitová (kurz 10) a Karolína Plíšková, na jejíž výhru je vypsán kurz 13.

>>> Vsaďte si na Češky ve Fortuně již nyní a získejte zdarma bonus 700 Kč!

Rolland Garros

Rolland Garros byl francouzský letec a stíhací pilot v první světové válce a od roku 1927 je po něm pojmenováno tenisové centrum v Paříži, ve kterém se hraje French Open. Oproti Australian Open je tenisový areál ve Francii hodně malý a z tohoto důvodu ho někteří tenisté milují a jiní zase nenávidí. A také je posledním grand slamem, který nemá zastřešený hlavní kurt a ani to neplánuje.

French Open 2019 pavouk

Mužské i ženské dvouhry se zúčastní shodně 128 hráčů, respektive hráček. Nejlepších 100 hráčů a hráček dle tenisových žebříčku ATP a WTA se French Open zúčastní přímo. Dalších 16 jmen se dozvíme z kvalifikace a zbývajícím 8 hráčům a hráčkám rozdají organizátoři divoké karty. V případě odstoupení některého hráče zaplní zbývající místa šťastní poražení z kvalifikace. Nasazených hráčů je vždy 32 a ti mají v pavouku své pevné místo. K nim jsou pak ve čtvrtek před začátkem turnaje rozlosovaní ostatní účastníci. Nasazení hráči se mohou střetnout vždy nejdříve ve 3.kole.

>>> Na aktuální vývoj kurzů všech tenisových utkání se podívejte v sekci Tenis

French Open 2019: prize money, finanční odměny

V současné době ještě bohužel není známo, o kolik peněz tenisté v letošním roce budou hrát. Nicméně se dá předpokládat, že to bude zase více než v loňském roce. V roce 2018 byla celková dotace French Open €39 miliónů a vítězové dvouher získali 2,2 milionu EUR. V posledních letech celková finanční dotace stoupala zhruba o 10 až 15% každý rok a dá se tedy předpokládat, že letos se bude hrát o více než 40 miliónů EUR, což už je i pěkná částka v Bitcoinech.

French Open 2018

French Open 2018 a jeho mužskou dvouhru si jednoznačně podmanil Rafael Nadal, který se ve finále střetl s Rakušanem Dominicem Thiemem, ale nedal mu vůbec žádnou šanci a vyhrál jednoznačně 3-0 na sety. Mezi ženami si Rumunka Simona Halepová připsala na své konto svůj první a zatím jediný grandslamový titul, když ve finále i přes prohraný první set porazila Američanku Sloane Stephensovou. Na French Open 2018 se prosadily i české tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková, které ovládly ženskou čtyřhru.

French Open 2017

French Open 2017 suverénně vyhrál Rafael Nadal, když v průběhu turnaje neztratil ani jeden set. Velice dobrý turnaj odehrál i Švýcar Stanislav Wawrinka, který v Paříži vyhrál v roce 2015. Ale ve finále proti Rafovi prostě neměl šanci. Ženám v roce 2017 překvapivě kralovala nenasazená Lotyška Jelena Ostapenková. V tomto roce také na French Open prorazila Karolína Plíšková, která si zahrála semifinále. A díky Lucii Šafářové, se mohli radovat i čeští tenisový fanoušci, kteří tak viděli svého zástupce ve skutečném finále nejen při hraní tenisu na Playstationu. Lucka totiž společně s Američankou Bethanie Mattekovou-Sandsovou ovládla ženskou čtyřhru.

>>> Vsaďte si v Tipsportu, že Rafael Nadal obhájí titul a získejte 150 Kč zdarma!

French Open vítězové

Nepsaným králem antuky a zvláště pak French Open je Španěl Rafael Nadal. Jeho celkem 11 titulů z dvorců Rollanda Garrose těžko někdo překoná. Mezi ženami situace tak jednoznačná není. Ale k 7 titulům Američanky Chris Evertové se na jeden dokázala přiblížit pouze fenomenální Němka Steffi Grafová. Žádná jiná další tenistka nedokázala v Paříži triumfovat více než třikrát. Z Českých hráčů zanechal nejvýraznější stopu na French Open Ivan Lendl (dvakrát také prohrál ve finále), který zde dokázal vyhrát třikrát. Dvakrát pak triumfoval Jan Kodeš. A naposledy se do finále v roce 1992 probojoval Petr Korda, ale podlehl jednoznačně Courierovi ve třech setech. Jediný český ženský titul na French Open vybojovala Hana Mandlíková v roce 1981. V novodobé historii se pak dokázala do finále probojovat Lucie Šafářová (rok 2015), ale Američka Serena Williamsová byla nad její síly.