Livekurzy.cz

Evropská liga 2019-2020

Evropská liga bude i letos velmi zajímavá pro českého fanouška. Přinášíme vám pravidelné tipy, rozlosování, výsledky a vše důležité.

Adam Hložek, Sparta Praha
Foto: ČTK/Šimáně Vít

Všichni čeští fanoušci si přejí vidět svůj tým v Lize mistrů, ale probojovat se tam je tak obtížné, že české kluby se často musí smířit s tím, že je pro ně vrcholem Evropská liga. V posledních sezónách jsme si ale zvykli, že ve skupinové fázi máme často i dva zástupce. Jaké české týmy si zahrají Evropskou ligu v této sezóně?

Evropská liga tipy

Jistě víte, že vám přinášíme pravidelné tipy na fotbalová utkání a stejně tomu tak bude i v letošní sezóně. A začínáme s tipem na domácí výhru Jablonce. Sice v prvním zápase v Arménii prohrál 1-2, ale vlastně mohli být Severočeši rádi, že po potížích s letadle vůbec na zápas odcestovali. A to se jistě na jejich výkonu podepsalo. V sobotu si pak Jablonec zastřílel proti Slovácku, kterému nasázel 6 branek! Nejvyšší kurz na Jablonec nabízí sázková kancelář Fortuna a má hodnotu 1,17.

>>> Vsaďte si domácí výhru Jablonce u Sazky a získejte bonus až 700 Kč!

Fotbal Evropská liga

Pojem Evropská liga může být zavádějící, neboť i mnoho dalších sportů má svou Evropskou ligu. Ať už je to Basketbal, Volejbal a nebo třeba i jiné další sporty. Proto pro jistotu uvádíme, že celý tento článek se bude týkat Evropské ligy ve fotbale, kterou pořádá UEFA.

Losováni Evropské ligy

Evropská liga má hned 4 předkola a každé z nich je postupně vylosováno. Ale nejzajímavější je rozlosování samotných skupin. V tomto rozlosování už se týmy nedělí dle UEFA pohárového koeficientu a na nasazené a nenasazená, ale jsou rozděleny dle koeficientu do čtyř košů. České týmy se nejčastěji nachází ve 3 a 4 výkonnostním koši.

>>> Podívejte se, jak můžete díky informacím na Livekurzy.cz vyhrát více!

Evropská liga Sparta

Pražská Sparta se několik posledních sezón marně snaží do Evropské ligy probojovat. Často vypadne již v úvodním předkole a se soupeřem, se kterým se to neočekává. Především pak výkony na hřišti soupeře bývají velice slabé. V letošní sezóně Sparta navíc vyfasovala velice silného soupeře, turecký Trabzonspor, pro který by bylo vypadnutí také velkým zklamáním.

Evropská liga rozlosování a pavouk

Rozlosování skupinové fáze proběhne na konci srpna a všechny zúčastněné týmy se dozví jména svých protivníků pro podzim. Celkem se hraje 12 základních skupin. V každé skupině se střetnou týmy systémem každý s každým a na konci vždy dva nejúspěšnější celky postoupí do jarní vyřazovací fáze. A těchto 24 týmů doplní 8 týmů ze třetích míst ve skupinách Ligy mistrů. Finále Evropské ligy se bude letos hrát v polském Gdaňsku.

České týmy v Evropské lize

Do druhého předkola vstoupí dva české týmy – Mladá Boleslav a Jablonec. Ve třetím předkole se pak k nim přidá pražská Sparta a také Viktoria Plzeň, která neuspěla v předkole Ligy mistrů v souboji s řeckým Olympiakos Pireus. V případě, že se Slavia Praha neprobojuje do skupiny Ligy mistrů, tak bude přímo zařazena do základní skupiny Evropské ligy.

>>> Na aktuální vývoj kurzů všech zápasů Evropské ligy se podívejte v sekci Fotbal

Evropská liga výsledky

Hracím dnem Evropské ligy je čtvrtek a to včetně předkol, skupinové fáze a i následných vyřazovacích kol. Jen finále se hraje ve středu. Aktuální výsledky Evropské ligy naleznete zde.