Livekurzy.cz

Fortuna liga: Liberec – Sparta

Utkání Liberec – Sparta nám hodně napoví o šancích obou týmů v nadstavbové části Fortuna ligy. A my pro vás máme zajímavou analýzu.

Nejsledovanějším duelem nadcházejícího kola bude bezpochyby zápas Liberec – Sparta. Tento duel nám velmi napoví, jak to bude s šancemi obou týmů na konečné umístění v tabulce. Potvrdí Sparta třetí místo v tabulce nebo se Liberec napevno usadí v první šestce?

Adam Hložek, Sparta Praha
Foto: ČTK/Šimáně Vít

Liberec – Sparta: forma soupeřů

Slovan Liberec v zimní přestávce opět oslabil, ale zdá se, že sázka na návrat Libora Kozáka se mu vyplácí a v jarní části Fortuna ligy si zatím připsal dvě domácí výhry nad Příbramí a Duklou s celkový skóre 6:0 a prohru 2:1 na hřišti Baníku Ostrava. Severočeši se tak probojovali na důležité 6.místo, které zaručuje v nadstavbové části účast v mistrovské skupině.

Sparta na jaře všechny tři zápasy vyhrála. Doma s Bohemkou hodně šťastně, na Dukle už byla lepším týmem a zaslouženě otočila zápas na 3:2. A v neděli už jasně i díky Bořkovi Dočkalovi přehrála čtvrtý Baník Ostrava. Vypadá to tedy, že Sparta se na jaře vydala na přímou cestu k účasti v příštím ročníku Evropské ligy. A je opravdu na čase, protože poslední sezóny, kdy Sparta v pohárech moc bodů do klubového koeficientu nepřidala.

Liberec – Sparta: vzájemné zápasy

Byly doby, kdy býval Liberec pro Spartu neoblíbeným soupeřem. To se ale v poslední době změnilo. Severočeši Spartu naposledy porazili doma přesně před třemi lety v poháru. Od té doby Sparta Liberec celkem 5x porazila a dvakrát remizovala.

Liberec – Sparta: pohyb kurzů

Toto utkání nemá favorita a dle sázkových kanceláří vlastně může dopadnout jakkoliv. Pokud se podíváme na pohyb kurzů, tak zjistíme, že kurzy v čase kolísají, ale šance obou týmů se nějak dramaticky nemění.

Liberec – Sparta, graf pohybu kurzů
Liberec – Sparta, graf pohybu kurzů

Nejvýrazněji se změnil kurz na Spartu, který ve Fortuně z původně vypsaných 2,3 vzrostl na 2,63. Kurz na Liberec nejdříve vzrostl a pak klesl a v tuto chvíli má v Tipsportu hodnotu 2,91, tedy stejnou jako když byl vypsaný.

>>> Grafy vývoje kurzů všech víkendových zápasů najdete v sekci Fotbal

Liberec – Sparta: na koho vsadit

Předzápasové kurzy nám říkají, že zápas Liberec – Sparta může dopadnout jakkoliv. Ale na základě vzájemných zápasů a formy obou týmů se nám zdá, že výhra Liberce není pravděpodobná. Chybu tedy neuděláte, když si vsadíte na Spartu nebo na remízu, případně na neprohru Sparty. Nejvyšší kurz na remízu nabízí Sazkabet a má hodnotu 3,20. A rovněž kurz na výhru Sparty má nejvyšší Sazkabet – 2,65. Pokud uvažujete o sázce na neprohru hostů, tak si vsaďte s nejlepším kurzem 1,44 v Tipsportu.

>>> Vsaďte si na zápas Liberec – Sparta v Sazkabetu a získejte 300 Kč na ruku zdarma!

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!