Livekurzy.cz

Fortuna liga: Opava – Plzeň

Pondělní dohrávka Opava – Plzeň má svého favorita, ale překonají Západočeši zklamání z vyřazení z Evropské ligy a zvládnou náročné cestování?

Viktorii Plzeň čeká po vyřazení v Evropské lize velmi těžké utkání na hřišti Opavy, která je milým překvapením letošního ročníku Fortuna ligy. A my jsme si pro vás připravili zajímavý a pro někoho možná hodně překvapivý tip právě na zápas Opava-Plzeň.

Fotbal
Foto: Pixabay

Opava – Plzeň: forma soupeřů

Viktoria Plzeň po velice nadějné domácí výhře 2-1 neměla ve čtvrteční odvětě Evropské ligy na půdě Dinama Záhřeb vůbec žádnou šanci. Byla vyřazena a další body tak do klubového koeficientu nepřidá. Jarní část české nejvyšší fotbalové soutěže Západočeši také nezačali špatně, ale to se týká hlavně výsledků. Předváděná hra není bez chyb a v poslední době se navíc ukazuje, že venku je Plzeň mnohem slabší než v předchozích sezónách.

Opavě se na začátku Fortuna ligy příliš nedařilo. Ale od té doby, co hraje opravdu na svém domácím stadionu, můžeme sledovat úplně jiný tým. V minulém kole dokonce uhrála cennou remízu na hřišti Jablonce a to před svými diváky bývá ještě mnohem silnější. Na konci podzimu třeba měla příležitost se o tom přesvědčit i Slavia, které až do 60.minuty prohrávala, ale pak utkání dokázala otočit.

Opava – Plzeň: vzájemné zápasy

Jediný relevantní vzájemný zápas je ten podzimní, ve kterém Opava padla v Plzni až po gólu z penalty v 87.minutě 1-0.

Opava – Plzeň: pohyb kurzů

V zápasech podobné tomuto, bývá obvyklý scénář, že s blížícím se výkopem kurz na favorita klesá. V duelu Opava – Plzeň to je naopak. Viktoria Plzeň je sice stále mírným favoritem, ale původně vypsaný kurz 1,60 vystoupal ve Fortuně až na současných 1,83.

Opava – Plzeň, graf pohybu kurzů
Opava – Plzeň, graf pohybu kurzů

Kurz na domácí Opavu ve Fortuně naopak klesl z původně vypsaných 5,2 na 4,55.

>>> Grafy vývoje kurzů všech víkendových zápasů najdete v sekci Fotbal

Opava – Plzeň: na koho vsadit

Tentokráte si nejdeme pro žádnou tutovku a vsadíme si na horší psychiku Plzně, skvělé výkony Opavy před svými fanoušky a také na to, že se Slezané poučí ze zápasu se Slavií a tentokráte zápas dotáhnou do úspěšného konce. Ve prospěch Západočechů nehraje ani náročné cestování po Evropské lize a ani cesta na tento duel úplně přes celou republiku. Nejlepší kurz na výhru domácí Opavy nabízí momentálně Tipsport a má hodnotu 4,63. Pokud chcete hrát více na jistotou, tak Sazkabet nabízí kurz 2,04 na neprohru domácí Opavy. A ještě jedna zajímavost. V zápasech Opavy padá hodně branek, zvláště, se soupeři z čela tabulky, se kterými si to nováček prostě vždy rozdává „na férovku“.

>>> Vsaďte si na zápas Opava – Plzeň v Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma!

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!