Livekurzy.cz

Fortuna liga nadstavba

Přečtěte si, jak se bude hrát Fortuna liga nadstavba. Kdo bude bojovat o titul, Evropskou ligu a jak bude probíhat baráž o sestup.

Sázková kancelář Fortuna
Zdroj: Fortuna

Letošní ročník první fotbalové ligy, bude druhým, kdy se bude hrát Fortuna liga nadstavba. Nás tak čeká mnohem zajímavější a atraktivnější vyvrcholení ligy. A to se netýká jen boje o mistrovský titul, ale i o sestup a rovněž i o účast v Evropské lize.

Nový formát fotbalové ligy

Čeští fanoušci dlouho bojovali o zatraktivnění závěrečných bojů Fortuna ligy a tak se letos můžeme těšit na nadstavbovou část nejvyšší fotbalové soutěže. Po odehrání základní části, která má obvyklých 30 kol, budou týmy rozděleny do tří skupin – skupina o titul, skupina o Evropskou ligu a skupina o sestup.

>>> Vsaďte si na nejvyšší fotbalovou ligu ve Fortuně 200 Kč a získejte navíc bonus 700 Kč!

Fortuna liga nadstavba – skupina o titul

Do skupiny o titul postoupí šest nejlepších týmů tabulky. Získané body jim budou ponechány a utkají se systémem každý s každým, ovšem pouze jednou. Výhodu ta budou mít první tři týmy, které budou hrát na svém stadionu třikrát a venku dvakrát. Týmy na 4. až 6.místě to budou mít přesně naopak – doma budou hrát dvakrát a venku třikrát. O titulu a konečném umístění na pohárových příčkách tak bude rozhodnuto až po odehraní dodatečných pěti kolech. Na tom, zda budou týmy ve svých předkolech evropských soutěží nasazené rozhodne koeficient UEFA.

Skupina o titul Fortuna ligy – rozlosování

  1. kolo: třetí v pořadí s pátým, druhý se čtvrtým, šestý s prvním.
  2. kolo: 4 vs 5, 3 vs 6, 1 vs 2
  3. kolo: 5 vs 6, 1 vs 4, 2 vs 3
  4. kolo: 5 vs 1, 6 vs 2, 3 vs 4
  5. kolo: 2 vs 5, 1 vs 3, 4 vs 6

Fortuna liga nadstavba – skupina o Evropskou ligu

Ve skupině o Evropskou ligu se bude hrát mezi 7. až 10. týmem tabulky jakési mini play-off. Střetne se systémem doma venku 7. tým s 10. a 8. a 9. tým tabulky Fortuna ligy po 30-ti kolech. Úspěšnější týmy pak postoupí do „finále“, kde se opět střetnou systémem doma, venku. Vítěz tohoto „finále“ pak bude mít právo vyzvat 4. nebo 5. tým ze skupiny o titul (záležet bude na tom, jak se umístí vítěz poháru) o poslední volné místo do Evropské ligy. Důležité také je, že první zápas bude domácím týmem vždy ten, který bude v tabulce hůře umístěný.

>>> Vsaďte si na Tipsportu kdo bude mistrem a získejte 150 Kč zdarma a bonus až 50 000 Kč!

Fortuna liga nadstavba – skupina o sestup

Této skupině se všechna mužstva budou chtít jistě vyhnout, to se ale nepodaří týmům na 11. až 16. místě, které se opět mezi sebou utkají jednokolově každý s každým. Body získané v základní části týmům zůstanou. Týmy na 11. až 13.místě budou mít výhodu domácího prostředí 3x. Ostatní kandidáti na sestup budou hrát doma pouze dvakrát. Po odehrání pěti kol skupiny o sestup poslední tým tabulky přímo sestoupí a 14. a 15. tým budou hrát baráž s 2. a 3. týmem druhé nejvyšší fotbalové ligy. Dá se očekávat, že se skupině o sestup budou všechna utkání velice nervózní a vypjatá, tak jako například bitvy o sestup do 2.Bundesligy.

Skupina o sestup Fortuna ligy – rozlosování

  1. kolo: 13 vs 15, 12 vs 14, 16 vs 11
  2. kolo: 14 vs 15, 13 vs 16, 11 vs 12
  3. kolo: 15 vs 16, 11 vs 14, 12 vs 13
  4. kolo: 15 vs 11, 16 vs 12, 13 vs 14
  5. kolo: 12 vs 15, 11 vs 13, 14 vs 16

>>> Grafy vývoje kurzů všech víkendových zápasů najdete v sekci Fotbal

Nadstavbová část Fortuna ligy

Díky nadstavbové části Fortuna ligy se fanoušci se tak dočkají mnohem více zajímavých zápasů. Například pravděpodobně uvidí navíc jedno derby Sparta – Slavia. To vše samozřejmě také vyhovuje majitelům klubů, televizním společnost a všem ostatním, kteří na Fortuna lize vydělávají. Do budoucnosti by to mělo znamenat více příjmů z televizních zpráv pro kluby, které tak budou mít více peněz na nové posily a všichni jenom vydělají a třeba se jejich příjmy budou jednou pohybovat i v řádů miliónů Bitcoinů.

Fortuna liga play off

V souvislosti s Fortuna ligy play-off budeme nejčastěji mluvit o skupině o Evropskou ligu, která se bude moci klidně nazývat i jako „bezstarostná“. A uvidíme, jestli se třeba hráči 10.týmu tabulky, který se jen o kousek vyhne bojům o sestup, uvolní a podaří se jim třeba nakonec probojovat i do Evropské ligy.

>>> Přečtěte si více o Fortuna lize zde