Livekurzy.cz
Tipy a analýzy na hokejové sázky

Lední hokej

Přinášíme vám přehled nejzajímavějších kurzů na nejlepší hokejové zápasy světa. Podívejte se na kurzy a grafy těch hokejových zápasů, jaké nás čekají. Okořeňte si sledování oblíbeného týmu sázkou na jeho výhru. Díky grafu máte navíc přehled o tom, jak se kurzy vyvíjely a můžete tak lépe odhadnout favorita zápasu. Tipy a analýzy na hokejové sázky vám mohou pomoci při rozhodování.

Ačkoli se za kolébku hokeje považuje Kanada, existují zmínky o ledním hokeji již z roku 1600. Ten se hrál na území Irska, Velké Británie či Skotska. Právě díky přistěhovalcům se pak hokej dostal do Kanady. Zde se pak následně vyvinul v lední hokej tak, jak jej známe dnes. Konkrétně se tak stalo v kanadském Halifaxu. Lední hokej se nadále vyvíjí, vytvářejí se nová pravidla a dnešní materiály umožňují techničtější i rychlejší hru.

Vůbec nejznámější, a především nejlepší hokejovou ligou na světě je NHL. Ta je snem každého malého hokejisty, který s hokejem začíná. Druhou nejlepší ligou světa je pak ruská KHL. Lední hokej se ale hraje také v České republice, kde je nejvyšší soutěží Extraliga ledního hokeje. Nižší soutěž pak nese název Chance liga. Hokej se u nás těší velké oblibě, a proto sledovanosti mistrovství světa v ledním hokeji či hokejového olympijského turnaje trhají rekordy.