Livekurzy.cz
Tenisové kurzy a analýza

Tenis

Milujete tenis a rádi byste si jeho sledování trošku okořenili? Pak právě pro vás přinášíme přehled sázkových kurzů všech tenisových zápasů přehledně na jednom místě. Rozklikněte si vybraný zápas a podívejte se na graf vývoje kurzu k libovolnému zápasu. Tenisové zápasy mohou přinášet mnohé zvraty i zajímavou podívanou, podobně se to děje také s kurzy, které se mohou před samotným zápasem výrazně změnit.

Tenis je hra ze 12. století, původem z Francie. Již v 15. století byly zdokumentovány první zápasy profesionálů, na které mnozí sázeli horentní sumy. Zajímavostí také je, že se tenis původně hrál dlaní, rakety se na scéně objevily až o století později. V roce 1877 se na slavném Wimbledonu konalo vůbec první mistrovství v tenise. Od roku 1896 je tenis zařazen do programu olympijských her, ve kterém zůstal dodnes.

V současné době se většina očí tenisových fanoušků obrací směrem na Grandslamy, které jsou celkem čtyři. Jedná se o Australian Open, Roland Garros (též French Open), Wimbledon, jediný travnatý grandslam a nakonec poslední US Open. Sledovat ale můžete také týmové soutěže jako je Davis Cup nebo Pohár Billie Jean Kingové, dříve nazývaný Fed Cup. Vrcholem sezony jsou pak tenisové turnaje mistrů a mistryň, kde se utkají nejlepší jednotlivci ale i deblisté.