Livekurzy.cz

Fortuna liga: Opava – Slavia Praha

Potvrdí se v utkání Opava – Slavia Praha stará pravda, že po pohárovém utkání se nedostaví očekávaný výsledek? Náš tip vám určitě napoví.

Největší pozornost dalšího kola Fortuna ligy k sobě přitahuje až její závěrečné utkání Opava – Slavia Praha. Zvláště pak po nevydařeném utkání Slavie v Evropské lize na hřišti Bordeaux. Spraví si Slavia ve Slezsku chuť?

Fotbal
Foto: Pixabay

Opava – Slavia Praha: forma soupeřů

Vstup nováčka z Opavy do Fortuna ligy byl velmi rozpačitý. Z velké části to bylo způsobeného tím, že musel hrát své domácí zápasy v Brně. Ale od té chvíle, kdy Slezané hrají opravdu na svém stadionu, se jejich hra hodně zlepšila. Důkazem je to, že v tabulce formy, která zahrnuje posledních 5 zápasů, je Opava na sedmém místě. A například na výhru 2:0 v derby s Baníkem hráči Opavy jen tak nezapomenou. Tento zápas jim také posloužil jako důkaz, že se nemusí v lize obávat nikoho a ničeho. To si opět potvrdili i tuto středu, kdy se v osmifinále MOL Cupu, střetli s pražskou Spartou a podlehli jí až na penalty. A to přesto, že trenér své opory v čele s Pavlem Zavadilem šetřil a naopak Sparta hrála v plné síle!.

Slavia Praha lize v této sezóně vládne. Dalo by se říci, že své zápasy vyhrává s lehkostí. Ale také je pravda, že vždy když Slavia hraje v týdnu po pohárovém zápasu, tak je její výkon slabší. Často i přesto zvítězí, ale rozhodně to nejsou snadné výhry. Tento týden se jí navíc v Evropské lize v Bordeaux nedařilo. Podala špatný výkon, neměla téměř žádnou šanci a prohra 0:2 pro ní ještě byla milosrdná.Slavia tak bohužel nijak nepřispěla do koeficientu UEFA. Jednou z příčin horšího výkonu může být právě velká náročnost programu Slávistů. Vše je podtrženo tím, že Slavia tento týden hraje oba dva zápasy venku a navíc cestování do Opavy je asi jedno z nejsložitějších v české lize. Otázkou také je, v jaké psychické pohodě a jak moc unavení hráči Slavie v neděli v Opavě budou..

Opava – Slavia Praha: vzájemné zápasy

Oba soupeři se v této sezóně již střetli v srpnu v Edenu a domácí Slavia zvítězila 3-1. Je nutno říci, že třetí gól dali Pražané až ve třetí minutě nastavení. Ano Slavia byla lepší, ale rozhodně ne tak, jak by se na duel účastníka Evropské ligy s nováčkem očekávalo. Vzhledem k tomu, že Opava do nejvyšší české soutěže postoupila po několika letech, tak nemá příliš smysl zabývat se jinými předchozími vzájemnými zápasy.

Opava – Slavia Praha: pohyb kurzů

V okamžiku vypsání kurzů na toto utkání byla Slavia Praha favoritem a díky pohybu kurů se dnes dostala do pozice velkého favorita. Jedná se opravdu o velice výrazný pokles kurzu Původně totiž byl kurz na výhru Slávistů 1,8 a nyní je jen lehce přes 1,40. Což je na zápas venku opravdu hodně málo. Je tedy logické, že kurz na Opavu vzrostl. A to z úvodních 4,0 až na současných 7,3. Pokud tento pohyb chcete vyjádřit v procentech, pak se jedná o nárůst o těžko uvěřitelných 83%!

Opava - Slavia Praha, pohyb kurzů
Opava – Slavia Praha, graf pohybu kurzů

Tři hlavní sázkové kanceláře si tento zápas hezky rozdělili a každá nabízí nejvyšší kurz na něco jiného. Nejvyšší kurz na výhru Slavie naleznete v Sazkabetu a má hodnotu 1,44. V Tipsportu si nejvýhodněji vsadíte na remízu s kurzem 4,96. A fanouškům Opavy doporučujeme vsadit si na svůj oblíbený tým ve Fortuně za 7,50.

>>> Grafy vývoje kurzů všech víkendových zápasů najdete v sekci Fotbal

Opava – Slavia Praha: na koho vsadit

Ano Slavia má lepší tým, je jistě favoritem, ale s ohledem na poslední události a aktuálně vypsané kurzy, se nám jako nejhodnotnější jeví sázka neprohru domácí Opavy. Procentuální rozložení kurzů dává Slavii přibližně 67% šanci na výhru. Což nám přijde i vzhledem k náročnému cestování Slavie a velkému odhodlání nováčka z Opavy jako nadhodnocené. Aktuálně nejvyšší kurz na neprohru Opavy nabízí Tipsport a má hodnotu 3,02.

>>> Vsaďte si na zápas Opava – Slavia v Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma!

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!