Livekurzy.cz

Liga národů UEFA: Wales – Dánsko

Utkání Wales – Dánsko je jedním z nejdůležitějších zápasů aktuálního kola UEFA Ligy národů a my jsme si pro Vás na něj připravili zajímavý tip.

Dnes se můžeme těšit na další zápasy nové soutěže UEFA s názvem Liga národů. Opravdu zajímavý pak bude duel Wales – Dánsko, ve kterém si to oba soupeři vlastně rozdají o postup do další fáze.

Fotbal
Foto: Pixabay

Wales – Dánsko: forma soupeřů

Wales má ve skupině 4 odehrané tři zápasy a tak dnešní zápas proti Dánsku bude jeho poslední. Na svém kontě má Wales zatím 6 bodů za dvě výhry nad Irskem. První vzájemný zápas na půdě Dánska Wales prohrál 2:0.

Dánsko má odehrané pouze dva zápasy a ještě v pondělí ho čeká domácí utkání proti Irsku, se kterým v prvním vzájemném utkání remizovalo bez branek.

Bylo by ale zavádějící koukat se pouze na poslední zápasy obou týmů v Lize národů. Přátelské zápasy nám také příliš nenapoví, protože Wales hrál se Španělskem a jistě si pamatujete na zápas Dánska na Slovensku, ve kterém nastoupili amatéři. Jediným relevantní přátelským zápasem je tak duel Dánů doma proti Rakousku, který se hrál přesně před měsícem a domácí ho vyhráli 2:0.

Pokud se ale v čase vrátíme ještě kousek zpět, na Mistrovství světa v Rusku, tak si uvědomíme, že Dánsko na šampionátu zanechalo velmi dobrý dojem. Postoupilo ze základní skupiny společně s Francií, přičemž ve vzájemném utkání se hrálo bez branek. V osmifinále Dánsko vypadlo až na penalty s dalším finalistou Chorvatskem. Pokud bychom chtěli dohledat poslední prohru Dánů v soutěžním zápase, tak se dostaneme až do roku 2016.

Wales – Dánsko: pohyb kurzů

Vývoj kurzů na zápas Wales – Dánsko je opravdu velmi zajímavý. V době vypsání zápasu byl v Tipsportu mírným favoritem Wales s kurzem 2,2. Postupně se ale role obrátily a Wales se propadl v Sazkabetu až na kurz 3,00. Nyní je tedy je mírným favoritem Dánsko a nejvyšší kurz na jeho výhru nabízí Fortuna v hodnotě 2,67.

Wales - Dánsko

Wales – Dánsko, graf kurzů, zdroj: LiveKurzy

>>> Grafy vývoje kurzů všech víkendových zápasů najdete v sekci Fotbal

Wales – Dánsko: na koho vsadit

Pokud chce Wales postoupit, tak musí vyhrát a postup bude mít zaručený. Ale Dánové mají opravdu skvělý tým a poslední dva roky v soutěžním zápase neprohráli! Vzhledem k tomu, že při předpokládané výhře Dánů nad Irskem v posledním zápase skupiny, stačí Dánsku z Walesu bod, tak je velmi ošidné sázet „ostrý“ tip. Doporučovali bychom spíše sázku na neprohru Dánska, které má odehráno v poslední době spoustu těžkých zápasů a v klíčových zápasech nám navíc stále dokazuje, že umí uspět. Procentuální rozložení kurzů dává Dánsku přibližně 67% šanci na neprohru, což nám přijde spíše podhodnocené a očekávali bychom i přes výrazně snižující se kurz na Dánsko vyšší číslo. Nejvyšší kurz na neprohru Dánska nabízí Fortuna a má hodnotu 1,42. Variantou je také sázka na méně než 2,5 gólu, kdy nejlepší kurz 1,53 opět nabízí Fortuna.

>> Vsaďte si na zápas Wales – Dánsko 200 Kč ve Fortuně a získejte navíc bonus 700 Kč!

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!