Livekurzy.cz

Liga národů UEFA: Česko – Slovensko

Duel Česko – Slovensko tentokráte nebude jenom bratrovražedným soubojem, ale rozhodne i o sestupujícím ze skupiny B Ligy národů a my pro Vás máme tip!

Bratrovražedný souboj Česko – Slovensko dnes zakončí 1.skupinu Ligy národů UEFA. Na první pohled by se mohlo zdát, že o nic nejde, protože Ukrajina je již jistým postupujícím, ale my ani Slováci jistě nechtějí skončit ve skupině poslední a sestoupit o úroveň níže.

Fotbal
Foto: Pixabay

Česko – Slovensko: forma soupeřů

1.skupinu ligy B jednoznačně ovládla Ukrajina, která má stejně jako například Dánsko postup v kapse. Čeká nás ale ještě velmi prestižní utkání o sestup ze skupiny o úroveň níže. Sestupu se oba týmy chtějí vyhnout, aby v příští sezóně Ligy národů UEFA bojovali i nadále se silnými soupeři.

Porovnávat formu obou soupeřů po změnách trenérů může být ošidné, ale určitě nám také může dosti napovědět.

Český nároďák po odvolání trenéra Jarolíma a nástupu Jaroslava Šilhavého viditelně ožil. Výkony všech hráčů jsou o úroveň výše a především hráči opravdu bojují. Také si každý pochvaluje mnohem lepší atmosféru v týmu. Pod Šilhavým nejdříve Češi vyhráli 2-1 na Slovensku a defakto tak „odvolali“ trenéra Kozáka. Poté sice nešťastně prohráli na Ukrajině 1-0 a v pátek si pro změnu přivezli výhru z Polska nad favorizovanými domácími. Nedá se říct, že by Češi své soupeře přehrávali, ale kromě obrany také dokázali výrazně zlepšit i koncovku a v klíčových okamžicích zápasů dokázali být kvalitnější.

Slováci v sobotu odehráli svůj první zápas pod trenérem Pavlem Hapalem a doma v něm rozstříleli Ukrajinu 4-1. Je ale otázka, jak moc již jistě postupující Ukrajinci byli na zápas soustředění. Slováci také většinu svých gólů dali střelami z poza šestnáctky, kde měli až nebývale volného prostoru a na to rozhodně dnes v Edenu pomýšlet nemohou. Slovákům by také mohlo pomoci to, že jejich trenér Hapal teprve nedávno skončil v pražské Spartě a tak zná většinu hráčů z české ligy velmi dobře. A zároveň bude mít jistě o motivaci postaráno.

Velmi zajímavé také je, se podívat na formu Slováků na hřištích soupeřů. Slováci totiž venku naposledy vyhráli v Litvě v červnu roku 2017. Pokud bychom chtěli najít utkání, kdy Slováci hráli venku proti srovnatelnému soupeři jako je Česká republika, tak se dostaneme až do roku 2014! A Čechům právě pro udržení v lize B stačí neprohrát.

Česko – Slovensko: pohyb kurzů

Vývoj kurzů na zápas Česko – Slovensko není nijak dramatický, ale možná o to zajímavější! Původně vypsaný kurz na Českou republiku stoupl z 2,1 až na aktuálních 2,41 v Tipsportu. Zajímavé je, že když naši vyhráli v Polsku, tak se s kurzem na české vítězství nic nestalo, kurz se naopak ještě mírně zvýšil. Ale kurz na Slovensko, po výhře nad Ukrajinou, mírně klesl. Zároveň je nutné dodat, že neustále mírně roste kurz na remízu a momentálně si můžete na remízu nejvýhodněji vsadit v Sazkabetu, kde má remíza hodnotu  3,40. Pokud si chcete vsadit na Slováky, pak doporučujeme Fortunu s kurzem 3,20.

Česko - Slovensko, pohyb kurzů
Česko – Slovensko, graf kurzů

>>> Grafy vývoje kurzů všech zápasů Ligy národů UEFA najdete v sekci Fotbal

 

Česko – Slovensko: na koho vsadit

Utkání Česko – Slovensko nemá jasného favorita, zápas vlastně může skončit jakýmkoliv výsledkem, ale my pro vás tip máme! Nejvyšší kurz je na remízu a pokud vezmeme v potaz velmi bídnou formu Slováků na venkovních hřištích a že remíza znamená udržení Čechů, tak nám vychází jasný tip na remízu! Pokud se podíváme na procentuální rozložení kurzů, tak remíze se přisuzuje nejnižší pravděpodobnost a to konkrétně 29% a to je velmi podhodnocené číslo! Nejvyšší kurz na remízu nabízí  Sazkabet a má hodnotu 3,40.

>>> Vsaďte si na zápas Česko – Slovensko 200 Kč ve Fortuně a získejte navíc bonus 700 Kč!

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!