Baráž o Extraligu: postoupí Jágrovo Kladno?

Baráž o Extraligu: postoupí Jágrovo Kladno?

Baráž o hokejovou Extraligu je letos atraktivnější než dříve. Existuje totiž reálná možnost, že se na ledě objeví legendární Jaromír Jágr. Dotáhne Kladno zpět do Extraligy? Kdo nakonec postoupí?

Foto: Facebook.com

Kromě Kladna, které se do baráže protlačilo přes České Budějovice, se v baráži představí také Karlovy Vary. Hokejisté Karlových Varů se do baráže probojovali naprosto suverénně, když obě série play-off WSM ligy vyhráli jednoznačně 4-0.

Naopak z Extraligy do baráže propadli hokejisté Litvínova a Jihlavy, přičemž o jejich osudu bylo rozhodnuto již několik kol před koncem. Obě mužstva se tak již s předstihem mohla připravovat na boje o záchranu.

 

Rozpis baráže o Extraligu

Baráž má celkem 12 kol. Mužstva se 4x utkají systémem „každý s každým“, přičemž všichni hrají 2x doma a 2x venku. Soutěž začíná v úterý 27.března a poslední kolo je na programu ve čtvrtek 22.dubna. Nejpozději v tento den tedy budeme znát postupující do Tipsport Extraligy 2018/19.

 

Baráž o Extraligu nemá favorita

Skutečně těžko tipovat, kterým dvěma mužstvům se nakonec podaří úspěšně projít baráží. Jistí si nejsou ani bookmakeři Fortuny či Tipsportu, což je zřejmé z vypsaných kurzů na postup.

Kurzy na postup Tipsport Fortuna
Litvínov 1,65 1,67
Jihlava 1,75 1,72
Karlovy Vary 1,8 1,8
Kladno 2,1 2,1

Alespoň trochu by mohla napovědět vzájemný bilance mužstev, která se v sezóně spolu utkávala. Hokejisté Litvínova a Jihlavy na sebe naráželi v Extralize a Kladno s Karlovými Vary ve WSM lize. Z tohoto pohledu jsou na tom nejlépe Karlovy Vary, které Kladno přehrály 3x a pouze jednou prohrály – navíc v prodloužení.

Pokud jde o vzájemné duely Litvínova a Jihlavy v této sezóně, tak těch je dohromady 6, protože kromě 4 zápasů v základní části se obě mužstva utkala ještě 2x v extraligových bojích o udržení. Zajímavé je, že 2 poslední duely, které se hráli v polovině března opanoval Litvínov poměrem 2-0 a 1-0, takže Jihlava ani v jednom neskórovala. Tato bilance jistě může v dalších vzájemných zápasech hrát roli.

 

Baráž o Extraligu tip na postup

Navzdory kurzům sázkových kanceláří se nám jako nejpravděpodobnější jeví varianta, že první dvě místa v baráži obsadí Litvínov a Karlovy Vary.

 

> Vsaďte si na baráž u Fortuny a získejte 200 Kč na ruku a vstupní bonus 3 000 Kč!