Livekurzy.cz

Baráž o Extraligu: postoupí Jágrovo Kladno?

Baráž o hokejovou Tipsport Extraligu je letos atraktivnější než dříve. Představí se v ní totiž v kladenském dresu legendární Jaromír Jágr s Plekancem. Kdo postoupí?

Jaromír Jágr v dresu Kladna
Foto: ČTK/Ožana Jaroslav

Baráž o hokejovou Tipsport Extraligu je letos atraktivnější než dříve. Představí se v ní totiž v kladenském dresu legendární Jaromír Jágr spolu se svým věrným druhem Tomášem Plekancem. Dotáhnou Kladno zpět do Extraligy? Kdo nakonec postoupí?

Kromě Rytířů z Kladna, které do baráže postoupilo přes Jihlavu 4-1 na zápasy, se v baráži představí také České Budějovice. Ty si poradili s velmi ambiciózním Vsetínem také v poměru na utkání 4-1.

Již před začátkem Play-out Tipsport Extraligy bylo jasné, že Pardubice zakončí letošní velmi neúspěšnou sezónu v baráži. A již po první polovině play-out bylo jasné, že je do baráže doprovodí Chomutov, které také trápí finanční problémy.

Rozpis baráže o Extraligu 2019

Baráž má celkem 12 kol. Mužstva se 4x utkají systémem „každý s každým“, přičemž všichni hrají 2x doma a 2x venku. Soutěž začíná v pátek 29.března a bude se hrát téměř jeden celý měsíc. Poslední kolo je na programu v úterý 23.dubna. Nejpozději v tento den tedy budeme znát postupující do Tipsport Extraligy 2019/2020. Dříve se i baráž hrála stejným systémem jako play-off Extraligy, ale často se stávalo, že utkání byla vyhrocená až příliš a tak se nyní hraje tímto systém. Podívejte se na kompletní rozpis zápasů baráže o Extraligu 2019.

>>> Vsaďte si na baráž u Tipsportu a získejte zdarma 150 Kč!

Baráž o Extraligu nemá favorita

Skutečně těžko tipovat, kterým dvěma mužstvům se nakonec podaří úspěšně projít baráží. Jistí si nejsou ani bookmakeři Fortuny či Tipsportu, což je zřejmé z vypsaných kurzů na postup.

Kurzy na postup Tipsport Fortuna
Kladno 1,55 1,55
Pardubice 1,68 1,65
České Budějovice 2,05 2,00
Chomutov 2,20 2,20

Alespoň trochu by nám mohla napovědět vzájemná bilance mužstev, která se v sezóně spolu utkávala. Hokejisté Pardubic a Chomutova na sebe naráželi v Tipsport Extralize a Kladno s Českými Budějovicemi v CHANCE lize. Oba účastníci 1.ligy mají na svém kontě po dvou domácích vítězství. Pokud jde o vzájemné duely Pardubic a Chomutova v této sezóně, tak těch je dohromady 6, protože kromě 4 zápasů v základní části se obě mužstva utkala ještě 2x v extraligových bojích o udržení. A lépe si vedl Chomutov, který vyhrál celkem 4x – z toho jednou po prodloužení. Hokejisté Pardubic uspěli pouze dvakrát. Zajímavé je, že 2 poslední duely, které se hráli v polovině března opanoval Litvínov poměrem 2-0 a 1-0, takže Jihlava ani v jednom neskórovala. Tato bilance jistě může v dalších vzájemných zápasech hrát roli.

>>> Na aktuální vývoj kurzu všech utkání baráže se podívejte v sekci Hokej

Baráž o Extraligu, tip na postup

Pardubice a Chomutov se celou sezónu trápili. Také není veřejným tajemstvím, že oba týmy mají finanční problémy. Někteří hráči nedostávali výplaty. To naopak Kladno je v módě. Fanoušci se těší na každý zápas Tomáše Plekance s Jaromírem Jágrem. České Budějovice se také mohou opřít o velkou podporu fanoušků a na lavičce je navíc velice úspěšný český hokejista Václav Prospal, který už ví, co to je český trénovat národní tým. Myslíme si, že v letošní sezóně uspějí oba prvoligové týmy.

>>> Vsaďte si na baráž u Fortuny a získejte bonus 700 Kč!

Baráž o Extraligu 2018

V sezóně 2017/2018 se do baráže z 1. ligy probojovalo po velkém boji s Českými Budějovicemi Kladno a také Karlovy Vary, které ale naopak vyhráli obě série jednoznačně 4-0. V Tipsport Extralize se nevedlo Litvínovu a Jihlavě. Baráž neměla žádného jasného favorita a outsidera, i když nejmenší šance se dávali Kladnu, které také nakonec neuspělo. A do 1.ligy ho doprovodila Jihlava, která letos také marně útočila na postup do baráže.