Livekurzy.cz

Valencia – nejvíce stoupající kurz víkendu

Je Valencia proti Atléticu Madrid skutečně takovým outsiderem, jak naznačují kurzy? Na koho byste měli vsadit?

Je Valencia v zápase La Ligy proti Atléticu Madrid skutečně takovým outsiderem, jak naznačují kurzy? Na koho byste měli vsadit?

Valencia
Foto: Facebook.com

Všechny významné evropské fotbalové soutěže již mají za sebou zimní přestávku a nadcházející víkend nás čeká další porce zajímavých zápasů. Pohyby vypsaných kurzů jsou pochopitelně nedílnou součástí sázkového kolotoče, ale někdy jsou změny opravdu výrazné, a právě na takové zápasy je třeba se podívat důkladně. Mohou totiž ukrývat skutečně zajímavou sázkovou příležitost, která není na první pohled zřejmá. Jedním z takových zápasů je duel Atlético Madrid – Valencia ve španělské La Lize.

La Liga: Atlético Madrid – Valencia

V souboji druhého a třetího týmu španělské La Ligy jsou na první pohled jasným favoritem domácí. Otázkou je, zda jsou šance obou mužstev skutečně tak rozdílné, jak naznačují kurzy.

Valencia poslední 2 zápasy v La Lize prohrála, když podlehla 2-1 na půdě předposledního Las Palmas a následně doma Realu 1-4. Na druhou stranu ale fotbalisté Valencie dokázali v minulém týdnu postoupit přes Alaves do semifinále Copa del Rey (španělský pohár).

Ani fotbalisté Atlética ovšem nehrají v nějaké oslnivé formě. Sice v posledním domácím zápase zdolali 3-0 Las Palmas, ale z domácího poháru vypadli se Sevillou, když prohráli oba vzájemné zápasy. Rovněž předposlední domácí duel madridských v La Lize neskončil výhrou. Před 2 týdny Atlético pouze remizovalo s desátou Gironou 1-1. Celková domácí bilance Atlética v letošní La Lize také není úplně oslnivá. Z 10 zápasů svěřenci Diega Simeoneho 6x vyhráli a 4x remizovali.

Podívejme se na vypsané kurzy k tomuto zápasu, vše je patrné z následujícího grafu:

Atlético - Valencia graf kurzů

Je zřejmé, že naprostá většina sázejících věří madridskému mužstvu. Původně vypsaný kurz 1.65 na výhru domácích klesl ve Fortuně na aktuálních 1.47. Oproti tomu kurz na výhru Valencie vylétl z hodnoty 5.00 na současných 8.00, což je plných 60%. Stejným směrem se pohyboval i kurz na nerozhodný výsledek zápasu, akorát změna není tolik výrazná. Původně vypsaný kurz 3.70 vyrostl na 4.30.

Atlético Madrid – Valencia: Na které mužstvo vsadit?

Atlético je favoritem zápasu, ale myslíme si, že vzhledem k současnému nízkému kurzu nedává sázka na domácí smysl. Naopak velmi zajímavá je sázka na výhru Valencie a případně na nerozhodný výsledek. Podle současného nastavení kurzů dávají bookmakeři Fortuny Valencii pouze 12% naději na výhru – viz následující graf. Takto nízká hodnota neodpovídá dle našeho názoru skutečnosti. Šance Valencii jsou určitě vyšší.

Atlético - Valencia koláčový graf kurzů

Klikněte zde a vsaďte si na zápasy Atlético Madrid – Valencia ve Fortuně!