Livekurzy.cz

Šlágry Ligue 1: Na koho vsadit?

Dva velice atraktivní duely nachystala na tuto neděli francouzská Ligue 1. Marseille přivítá Monako a Bordeaux hostí Lyon.

Dva velice atraktivní duely nachystala na tuto neděli francouzská Ligue 1. Marseille přivítá Monako a Bordeaux hostí Lyon.

Fotbal
Foto: Pixabay

Pokud bychom nebrali v potaz dominantní PSG, tak je francouzská Ligue 1 velice vyrovnaná. Desátý Štrasburk dělí od sestupové příčky 8 mužstev, ale přitom pouhých 5 bodů. Stejně tak souboj o druhé místo a přímý postup do Ligy mistrů je hodně otevřený – trojici Lyon, Marseille, Monako dělí pouze jednobodové odstupy.

Zápas Marseille – Monako

Právě duel Marseille – Monako, v němž se utká třetí a čtvrtý tým tabulky je šlágrem nadcházejícího kola. Velice zajímavý je tento souboj i pro sázkaře, protože kurzy byly na začátku zcela vyrovnané ale následně se výrazně pohnuly. Podívejme se na následující graf:

Marseille - Monako graf kurzů

Z grafu je zřejmé, že na začátku mezi kurzy v podstatě nebyl rozdíl. Na domácí Marseille šlo ve Fortuně vsadit za 2.55 a výhra hostů z Monaka byla oceněna kurzem 2.57. K velkému posunu kurzů došlo v neděli po posledních odehraných zápasech. Připomeňme si, že fotbalisté Marseille vyhráli v Caen 2-0, zatímco Monako doma přehrálo poslední Méty poměrem 3-1.

Pohyb kurzů je jasně patrný z grafu. Na domácí Marseille lze ve Fortuně vsadit v kurzu 1.95 a na hostující Monako kurz vylétl na 3.80. Ještě trochu výše kurz na Monako vyšplhal v Tipsportu, kde si můžete vsadit za 4.04. Rovněž vidíme, že i kurz na nerozhodný výsledek se zvýšil, konkrétně z 3.27 na 3.60.

Kurzy jsou pochopitelně obrazem toho, jak sázkaři věří oběma týmům. U tohoto zápasu je patrné, že naprostá většina sázek směřuje na výhru domácích, a proto kurz výrazně klesl. Dle našeho názoru je ovšem tento pohyb už příliš výrazný, než aby se vyplatilo vsadit na výhru Marseille. Daleko větší hodnotu určitě má sázka na Monako a případně na nerozhodný výsledek.

Zápas Bordeaux – Lyon

Druhým duelem, u něhož došlo k výraznému pohybu kurzů je souboj Bordeaux a Lyonu. V tomto případe kurz na hosty z Lyonu klesl u Fortuny z hodnoty 2.54 na aktuálních 2.17. Kurz na výhru domácích naopak vystoupal na 3.3 a podobně povyskočil i kurz na remízu. Vše je patrné z následujícího grafu.

Bordeaux - Lyon graf kurzů

Pokud se podíváme na formu obou soupeřů, tak ha hraje zcela jasně pro hosty z Lyonu. Ti dokázali na hřišti soupeřů vyhrát 7 ligových duelů v řadě a tento týden přidali i pohárovou výhru v Monaku. Oproti tomu domácí Bordeaux poslední 3 domácí zápasy prohrálo při skóre 0-8.

Vzhledem k aktuální formě obou mužstev lze předpokládat, že kurz na výhru hostů bude ještě do začátku zápasu padat, a proto se vyplatí vsadit na výhru Lyonu v současném kurzu 2.17 u Fortuny. V Tipsportu lze na stejnou příležitost vsadit v o malinko výhodnějším kurzu 2.20.

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!