Livekurzy.cz

Fotbalové MS pohledem sázkovek: Jaké jsou kurzy?

Do začátku fotbalového mistrovství světa v Kataru odtikávají poslední hodiny a dohady o možném vítězi sílí. Z dosavadních jedenadvaceti turnajů se zapsalo do listiny mistrů světa celkem osm zemí, přičemž málokdo očekává, že by se mezi ně letos prodral další člen. Ale kdo ví…

Fotbalový stadion
Foto: Pxhere

MS v Kataru: Zelený pažit ve stínu kontroverze

 V neděli 20. listopadu od 17 hodin naváže na zahajovací ceremoniál v Kataru první zápas letošního mistrovství světa, ve kterém se střetnou domácí fotbalisté s Ekvádorem. V kulisách stadionu Al Bajt tímto započne nejočekávanější sportovní akce roku, která rozproudila stovky vášnivých diskusí ještě před samotným výkopem. Poměrně silná kritika země za poskytování nevyhovujících podmínek pro dělníky či neadekvátní chování k ženám rezonovala médii a po dlouhých dvanáct let nahlodávala serióznost soutěže o pořadatelství i země jako takové.

>>> Nenechte si ujít fotbalovou tipovačku o 100 000 Kč

Sázky a kurzy aneb Nevyzpytatelná hra začíná

 Navzdory všem kontroverzím hraje prim fotbal, na který se už celé měsíce horečně sází a jenž kromě tradičních favoritů na vítězství vytváří prostor k ošemetnému sázení na netradiční zápasy celků, které se za normálních okolností střetávají jen velmi vzácně, anebo vůbec. Sázkové kanceláře si atraktivitu celého fotbalového svátku pochopitelně uvědomují a nabízejí svým stávajícím i potenciálním klientům řadu bonusů a výhod, které lze momentálně uplatňovat.

 Se štítem, nebo na něm

 Do boje o titul světových šampionů se zapojí celkem 32 týmů, ale jen několik z nich má podle fanoušků a sázkařů reálnou šanci na vítězství. Stačí se ohlédnout za předchozími šampionáty, abychom zjistili, že se k titulu dosud prokopalo pouhých osm mužstev: Uruguay, Itálie, Německo, Brazílie, Anglie, Argentina, Francie a Španělsko. Část této velké osmičky je favorizována i letos a zatím nic nenasvědčuje tomu, že bychom měli očekávat nějaké velké zvraty. Stačí se podívat na kurzy v sázkových kancelářích, jenž v současnosti favorizují pět klubů z výše zmíněného výčtu. Ten začíná hvězdami napěchovanou Brazílií, pokračuje Argentinou, Francií, Anglií a Španělskem a až po nich lze narazit na dvojici týmů, které ještě na světovém šampionátu nezvítězily – na Nizozemsko a Portugalsko s kurzy od 14.00 do 15.00. 

„Kanárci“ vládnou sázkovým kancelářím

 V tipech na vítěze šampionátu sázkové kanceláře zaznamenávají až vzácnou shodu. Brazílie momentálně vládne kurzům od 4.50 u Betana po 5.00 u Fortuny. Přesto se mediálním prostorem prohnalo i pár odlišným tipů, ze kterých se sluší vyzdvihnout alespoň „bonbónek“ v podobě vývojářů videohry FIFA 2023. Ti při posledních několika šampionátech úspěšně využili základ své hry k tomu, aby predikovali vítěze i nejlepší hráče turnaje. Učinili tak i letos, když označili za šampiona Argentinu a ve všech směrech vyzdvihli předpokládaný výkon Lionela Messiho. Budou to snad právě oni, kteří se na konci turnaje zaradují z nejpřesnější předpovědi?

Kurzy na vítěze MS ve fotbale 2022

Betano Tipsport Fortuna
Brazílie 4.50 4.80 5.00
Argentina 6.25 7.00 6.50
Francie 8.00 7.00 7.50
Anglie 9.50 8.50 8.50
Španělsko 10.00 10.00 10.00
Německo 12.00 12.00 12.00
Nizozemsko 14.00 15.00 14.00
Portugalsko 15.00 15.00 15.00
Kurzy k 18. 11. 2022