Livekurzy.cz

Finále Evropské ligy 2018: Vyhraje favorizované Atlético?

Ve finále letošního ročníku Evropské ligy se utkají Marseille a Atlético Madrid.  Hraje se ve francouzském Lyonu, což pro Marseille znamená takřka domácí prostředí.

Ve finále letošního ročníku Evropské ligy se utkají Marseille a Atlético Madrid.  Hraje se ve francouzském Lyonu, což pro Marseille znamená takřka domácí prostředí.

Fotbal
Foto: Pixabay

Finále Evropské ligy 2018: kdy a kde

Ve středu 16.5.2018 od 20:45 se na Stade de Lyon rozhodne o vítězi letošního ročníku Evropské ligy. Postaví se proti sobě Olympique de Marseille a Atlético Madrid. Podle sázkových kanceláří jsou výrazným favoritem fotbalisté Atlética, ale Francouzi na vlastní půdě jistě budou chtít překvapit. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Holanďan Björn Kuipers.

 

Finále Evropské ligy 2018: sázkové kurzy

Atlético je pravidelným účastníkem evropských pohárů. V posledních pěti letech nechybělo v Lize mistrů a před dvěma lety postoupilo až do finále, kde na penalty podlehlo Realu.

Úspěchy Marseille jsou v posledních letech o dost skromnější. Poslední francouzský titul slavili fotbalisté z jihofrancouzského přístavu v roce 2010 a od té doby se pouze dívají na záda především PSG. V roce 2004 se Olympique probojoval do finále Poháru UEFA, kde podlehl 2-0 Valencii. Tentokrát čeká Francouze další španělský klub a mají tedy šanci na odvetu.

Jak již bylo uvedeno v úvodu, jasným favoritem zápasu je Atlético Madrid. Když se podíváme na vývoj kurzů, tak je patrné, že kurz na jejich výhru neustále klesá.

Graf kurzů Marseille - Atlético Madrid, finále EL 2018
Graf kurzů Marseille – Atlético Madrid, finále EL 2018

Původně bylo možné ve Fortuně vsadit na výhru Španělů v kurzu 1.80, nyní kurz klesl na hladinu 1.67. Naopak pravděpodobnost výhry Marseille podle sázkových kanceláří a sázkařů klesla, takže kurz vyskočil z hodnoty 4.60 na současných 5.90.

 

Finále Evropské ligy 2018 – na koho vsadit

Ze vzájemných zápasů se v tomto případě příliš vycházet nedá. Oba soupeři se naposledy potkali před 10 lety v základní skupině Ligy mistrů a tehdy Atlético vyhrálo doma 2-1 a odveta skončila bezbrankovou remízou. Oba soupeři samozřejmě chtějí vyhrát, ale motivace bude určitě větší na straně Francouzů. Jednak se hraje na francouzské půdě a případný triumf zajistí Marseille účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Na LM totiž Olympique z domácí soutěže pravděpodobně nedosáhne. Oproti tomu Atlético má účast v Lize mistrů jistou.

Vzhledem k uvedeným skutečnostem se jako výhodnější jeví sázka na výhru fotbalistů Marseille. Pravděpodobnost jejich výhry je podle našeho názoru vyšší než 16%, které Francouzům přisuzují aktuální sázkové kurzy.

>>> Na finále Evropské ligy 2018 si můžete vsadit zde!

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!