Livekurzy.cz

Finále Ligy mistrů 2018: Favoritem Real Madrid

Finále Ligy mistrů se tento rok odehraje v Kyjevě, kde se utká obhájce trofeje Real Madrid s anglickým Liverpoolem. Dokáže Real získat třetí triumf v řadě?

Finále Ligy mistrů se tento rok odehraje v Kyjevě, kde se utká obhájce trofeje Real Madrid s anglickým Liverpoolem. Dokáže Real získat třetí triumf v řadě?

Fotbal
Foto: Pixabay

Finále Ligy mistrů 2018: kdy a kde

Finálový zápas nejatraktivnější klubové soutěže v Evropě se odehraje v sobotu 26.5.2018 ve 20:45 v ukrajinském Kyjevě. Real Madrid bude usilovat o třetí trofej v řadě a zároveň čtvrtou v posledních 5 letech. Naproti tomu Liverpool bude chtít navázat na památný triumf z roku 2005, kdy po velkém obratu porazil na penalty AC Milán.

 

Finále Ligy mistrů 2018: kurzy na zápas

Překvapivě snadnější cestu do finále měl anglický Liverpool, který postupně vyřadil Porto (5:0 a 0:0), Manchester City (3:0 a 2:1) a v semifinále AS Řím (5:2 a 2:4). Jedinou porážku utrpěl Liverpool v odvetě semifinálového duelu v Římě, kde možná soupeře trochu podcenil po domácí jasné výhře.

Real Madrid se na postup do finále „nadřel“ více a nutno dodat, že mu ve čtvrtfinále i semifinále pomohly nepřesné výroky rozhodčích. V osmifinále Real 2x porazil PSG, kterému chyběl zraněný Neymar. Následně vyhrál Real 3:0 na hřišti Juventusu Turín, ale místo jasného postupu se v Madridu konalo drama, které rozhodl Ronaldo z penalty v sedmé minutě nastavení. Real postoupil po výsledku 1:3 a poslední překážkou byl Bayern Mnichov. Také na hřišti Bayernu Ronaldo a spol. zvítězili – tentokrát 2:1. V odvetě se ale Němci nevzdali a při remíze 2:2 neměli k postupu daleko.

Podle sázkových kanceláří je favoritem zápasu Real Madrid. Když se podíváme na graf vývoje kurzů, tak vidíme, že k žádnému výraznému pohybu v posledních týdnech nedošlo:

Finále Ligy mistrů 2018 Real Madrid - Liverpool, graf kurzů
Finále Ligy mistrů 2018 Real Madrid – Liverpool, graf kurzů

 

Asi se nedá předpokládat, že by kurzy měly udělat nějaký zajímavý veletoč. Snad jedině v případě zranění některé z největších hvězd by sázkaři a sázkové kanceláře mohli výrazněji reagovat.

České sázkové kanceláře vypsaly následující kurzy, které se liší opravdu minimálně:

Real Madrid remíza Liverpool
Fortuna 2,19 3,66 3,10
Tipsport 2,18 3,67 3,02
Sazkabet 2,20 3,65 3,20

 

Finále Ligy mistrů 2018: na koho vsadit

Je těžké odhadovat, kdo by se mohl ze zisku trofeje radovat. Ani jedno z mužstev nebojovalo v posledních týdnech o titul v ligové soutěži. Oba soupeři se již spíše připravovali na velké finále, takže jejich poslední výkony je nutné brát s rezervou. Naposledy se Real s Liverpoolem střetli v základní skupině LM v roce 2014 – obě klání vyhrál Real, ale od té doby uběhlo již 3 a půl roku a především v Liverpoolu už mnoho pamětníků tohoto klání nenajdeme. Real je favoritem duel hlavně proto, že má z podobných duelů mnohem více zkušeností. Otázka je, zda právě tento faktor bude rozhodující 🙂