Livekurzy.cz

Procházka vs. Teixeira – kurzy na galavečer UFC

České MMA dnes přepisuje dějiny! Procházka v rámci galavečera UFC 275 dokázal porazit úřadujícího šampiona Glovera Teixeiru a stává se tak prvním českým šampionem v rámci UFC. Ještě před začátkem samotného zápasu byl dle kurzů Procházka jasným favoritem. Průběh zápasu tomu ale nenasvědčoval, protože oba borci předvedli úžasný zápas! 

Teixeira vs. Procházka - kurzy na UFC
Foto: ČTK/Michal Krumphanzl

Kdy a kde se turnaj uskutečnil

K zápasu Procházka vs. Teixeira došlo 11. 6. 2022 v Singapuru. V tento den totiž proběhl galavečer známé MMA organizace UFC, tentokrát s pořadovým číslem 275.

Turnaj měl pro české fanoušky velkou váhu, protože Jiří Procházka byl vůbec prvním českým bojovníkem, který bojoval o titul v UFC. Nyní je tak prvním Čechem, který dokázal získat titul v této světoznámé organizaci. Zápas proběhl v rámci kategorie polotěžké váhy a jeho soupeřem byl Glover Teixeira.

Analýza zápasu a live kurzy na Procházku

UFC získala svou novou hvězdu. Tou je právě Jiří Procházka. K tomu, aby se vypracoval až k titulovému zápasu mu přitom stačily pouhé dva fighty. V obou případech vyhrál knokautem, čímž si okamžitě získal fanoušky i promotéry.

Procházka vyhrál celkem 28 fightů, hned 25 bojovníků ukončil na KO případně TKO. Je o něm známo, že je nekompromisním bojovníkem, který pošle většinu svých soupeřů na zem ještě před limitem. Celkově je ale Procházka alias „BJP“ komplexní bojovník.

Live kurzy zápasu Teixeira vs. Procházka, dávaly již na začátku vědět, že Procházka je jasným favoritem. Mohli jste si na něj vsadit s kurzem 1.40! O něco větší kurz, konkrétně 1.60 byl na to, že se Procházkovi podaří svého soka knokautovat. To se nakonec nestalo, protože Jiří vyhrál pomocí submise v samotném závěru pátého kola.

Kdy bude možné zápas sledovat

Hlavní zápas galavečera UFC 275 mohli diváci sledovat v neděli 12. 7. okolo 6:30. Může za to především časový posun, který v Singapuru je. Velmi zajímavé zápasy ale přinesla také celá hlavní karta, kde rozhodně bylo co sledovat.

Ta nabídla několik velmi zajímavých zápasů, z toho hned dva byly titulové! Na všechny zápasy jste mohli pochopitelně sázet se zajímavými kurzy. Každý zápas nabídl skvělou podívanou pro všechny fanoušky bojových sportů.

Teixeira vs. Procházka kurz

Jak se zápas blížil, kurzy se samozřejmě pohybovaly. Vedle zmiňovaných možností na vítězství Procházky jste mohli sázet také na další zajímavé události, které tento zápas přinesl. Zajímavé příležitosti totiž nabízely také kurzy na to, v kterém kole zápas skončí. A rozhodně málokdo čekal, že se tak stane v kole pátém.

Celkový počet příležitostí totiž přesahoval padesátku, rozhodně tak bylo z čeho vybírat. Nezbývá, než pogratulovat Jiřímu k titulu šampiona polotěžké váze v rámci organizace UFC. Už nyní je ale jasné, že na Procházku si budou brousit zuby další soupeři. Kdo ví, třeba dojde i na odvetu zápasu Procházka vs. Teixeira.

Jakub Zich

Jakub pro livekurzy.cz píše zajímavosti ze světa financí – zejména historické vývoje kurzů měn či kryptoměn. Právě o kryptoměny se již nějaký ten rok zajímá, není proto divu, že má přehled také o aktuálních kurzech. K psaní pro LiveKurzy se pak dostal díky zájmu o finance, krypto, akcie a další produkty. Příležitostně pak zabrousí také do tajů kurzového sázení. Ve volném čase se věnuje četbě, pěstování chilli a sportu.