Livekurzy.cz

Kvalifikuje se Plíšková na Turnaj mistryň?

Petra Kvitová je velice blízko účasti na tenisovém Turnaji mistryň. Mnohem těžší pozici má Karolina Plíšková, ale i její účast je reálná. Jak vypadá aktuální žebříček?

Petra Kvitová je velice blízko účasti na tenisovém Turnaji mistryň. Mnohem těžší pozici má Karolina Plíšková, ale i její účast je reálná. Jak vypadá aktuální žebříček?

Tenis
Foto: Pxhere

WTA žebříček a žebříček Race to Singapore 2018

Možná je trochu matoucí, že v ženském tenise existující 2 odlišné žebříčky. Prvním z nich je žebříček WTA, který zohledňuje body získané hráčkami za poslední rok, tedy 365 dní. Tento žebříček se používá pro nasazování do turnajů. Druhý žebříček, jehož oficiální název zní Porsche Race to Singapore, počítá body od začátku letošní sezóny, tedy od ledna 2018 a prvních 8 hráček, které budou mít na konci nejvíce bodů, se kvalifikují na Turnaj mistryň do Singapuru. Je jasné, že čím více se blížíme konci sezóny, tím více se oba žebříčky podobají.

Žebříček Race to Singapore 2018 – aktuální pořadí

Aktuální pořadí k 8.10.2018 vypadá následovně:

1. Simona Halep – 6921
2. Angelique Kerber – 5375
3. 5. Caroline Wozniacki – 5086
4. Naomi Osaka – 4740
5. Petra Kvitová – 4255
6. Sloane Stephens – 3943
7. Elina Svitolina – 3850
8. Karolína Plíšková – 3720
9. Kiki Bertens – 3710
10. Aryna Sabalenka – 3145

Do konce sezóny již zbývá pouze několik málo turnajů, přičemž z hlediska množství udělovaných bodů jsou důležité především 2 turnaje. Prvním z nich je turnaj kategorie Premier 5, který aktuálně probíhá v čínském Wuhanu. Ještě důležitější je turnaj kategorie Premier Mandatory, který proběhne následující týden v Pekingu.

Při pohledu na žebříček je téměř jisté, že Petra Kvitová se na Turnaj mistryň probojuje. Na nepostupové 9.místo má velmi slušný náskok, a navíc již se ve Wuhanu probojovala do 3.kola, které znamená další body navíc.

Karolína Plíšková – Turnaj mistryň 2018

Mnohem těžší výzvě v boji o Turnaj mistryň čelí Karolína Plíšková. Česká hráčka minulý týden ovládla turnaj v Tokiu a díky tomuhle triumfu se vyhoupla na aktuální osmé místo. Bohužel aktuální turnaj ve Wuhanu skončil pro Karolínu hned ve 2.kole. Stejně však dopadla i její největší konkurentka v boji o 8.místo Kiki Bertens, takže ta Karolínu po tomto turnaji nepřeskočí. Osmému místu se nepřiblíží ani Elise Mertens, která vypadla hned v prvním kole. Dalším plusem pro Karolínu je skutečnost, že ve Wuhanu už nepokračují ani hráčky, které v žebříčku figurují na 6. a 7.místě – Svitolina a Stephens.

Z uvedených faktů je zřejmé, že se o všem rozhodne následující týden v Pekingu. V případě slušného výsledku by Karolíně neměla účast na Turnaji mistryň utéct.

Na aktuální tenisové zápasy si můžete vsadit ve Fortuně a získáte bonus 700 Kč >>>

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!