Livekurzy.cz

Aktuální kurzovní lístek KB – valuty a směnárna

Jestliže potřebujete směnit cizí měnu u Komerční banky, doporučujeme se nejdříve podívat na kurzovní lístek. Ten vám prozradí, jaká je aktuální cena při prodeji nebo nákupu té které měny. Dopředu tak víte, zda je pro vás nákup výhodný, případně kolik peněz si máte připravit.

Aktuální kurzovní lístek KB
Foto: Pixabay

Aktuální kurzovní lístek KB

Kurzovní lístek KB, tedy kurzovní lístek Komerční banky je dokument, který banka vydává za účelem přehledu přepočtu měn. Každá banka vydává vlastní kurzovní lístek, ceny za eura, dolary a další měny se tak mohou významným způsobem lišit. Před návštěvou banky proto doporučujeme, abyste se s kurzovním lístkem seznámili.

Kurzovní lístek KB banky

Kurzovní lístek KB banky je podobný tomu, co vydává Česká národní banka. Na lístku naleznete všechny důležité i méně důležité měny. Podívat se tak můžete například na hodnoty valut nebo devíz. Získáte tak všechny informace na jednom místě.

Kurzovní lístek KB valuty

Valuta představuje hotovostní cizí měnu. Jestliže půjdete směňovat české koruny a budete za ně chtít například polské zloté, bude vás zajímat číslo v kolonce „Valuty“. Druhou možností jsou devizy. Ty zase představují cizí měnu ale na bankovním účtu, tedy v elektronické podobě.

Komerční banka směnárna

Komerční banka nabízí také směnárnu. Směnárna v online podobě nabízí také kalkulačku měn, pomocí které snadno zjistíte, kolik čeho obdržíte. Komerční banka vám také umožňuje, nastavit si tzv. newsletter. Kurzovní lístky vám tak budou automaticky chodit na e-mail. Nemusíte tak chodit na webové stránky KB.

Jakub Zich

Jakub pro livekurzy.cz píše zajímavosti ze světa financí – zejména historické vývoje kurzů měn či kryptoměn. Právě o kryptoměny se již nějaký ten rok zajímá, není proto divu, že má přehled také o aktuálních kurzech. K psaní pro LiveKurzy se pak dostal díky zájmu o finance, krypto, akcie a další produkty. Příležitostně pak zabrousí také do tajů kurzového sázení. Ve volném čase se věnuje četbě, pěstování chilli a sportu.