Derby Sparta – Slavia: hosté mírným favoritem

Derby Sparta – Slavia: hosté mírným favoritem

Již tuto sobotu se na Letné odehraje v pořadí již 289.derby mezi pražskými rivaly Spartou a Slavii. V pozici mírného favorita jdou do zápasu fotbalisté Slavie. Na koho ale vsadit?

Sparta - Slavia
Foto: Instagram.com

Říká se, že derby nemá favorita a tentokrát je sledovaný zápas snad ještě nečitelnější než kdy v minulosti. Slabé výkony Sparty pod italským trenérem Stramaccionim vedly k rošádě na trenérském postu. Již od minulého zápasu vede letenské mužstvo Pavel Hapal a je otázkou, jak se mu podařilo kádr psychicky zvednout a připravit na důležitý zápas. Minulý týden v Karviné to Spartě příliš nefungovalo, ale před derby měl Hapal přeci jen více času.

Slavia sice také nezáří, ale oproti Spartě je na tom podstatně lépe. Poslední 3 ligové zápasy zvládla a dokonce se přiblížila na 7 bodů na jaře tápající Plzni (ta má však zápas k dobru). Dokonce to vypadá, že by se boj o titul mohl ještě zdramatizovat, k tomu však Slavia potřebuje vyhrát na Letné.

Podzimní vzájemný zápas v Edenu jasně ovládla Slavia. Sparťané se většinu času jen bránili a prohráli 2-0, když pouze 1 vystřelili mezi tyče.

 

Kurzy na zápas HET ligy Sparta – Slavia

Již při vypsání zápasu sázkovými kancelářemi byla Slavia nepatrným favoritem a v posledních dnech se rozdíly v kurzech o dost zvětšily, jak můžeme vidět z následujícího grafu.

Sparta - Slavia graf kurzů

Kurz na vítězství Sparty vystoupal ke hranici 3.00, zatímco výhru Slavie drží bookmakeři okolo hodnoty 2.60. Trochu také klesl kurz na nerozhodný výsledek. Z těchto údajů je patrné, že sázkaři sázejí především na Slavii nebo nerozhodný výsledek. Spartě věří málokdo, a proto kurz na její výhru směřuje k vyšším hodnotám.

Sparta X Slavia
Fortuna 2.95 3.13 2.61 >>> VSADIT ZDE
Tipsport 3.02 3.11 2.56 >>> VSADIT ZDE
Sazkabet 3.05 3.20 2.6 >>> VSADIT ZDE

 

Tip na zápas HET ligy Sparta – Slavia

Jak již bylo řečeno v úvodu článku, je derby velice často nevyzpytatelné. Vzhledem k nastaveným kurzům se nám jako nejlepší jeví sázka na výhru Sparty. Domácí určitě nemají horší hráče než hostující Slavia, a pokud se Hapalovi aspoň trochu podaří dostat mužstvo z útlumu, tak určitě má šanci vyhrát.

V této sezóně se určitě vyplácí sázet proti Spartě, protože do naprosté většiny utkání jde jako favorit. Ze stejného důvodu je ale třeba využít stávající situace, kdy Sparta hraje doma a je brána jako outsider. To se stává minimálně a navíc Slavia také není v ideální herní pohodě. Šance Sparty na výhru je vyšší než ukazující aktuální kurzy.